Olka Osadzińska projektuje dla warszawskiego Puro Hotel | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-04-30

Olka Osadzińska projektuje dla warszawskiego Puro Hotel

Po Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu, przyszedł czas na Warszawę. Prace nad budową kolejnego hotelu z sieci PURO nabierają coraz żywszego tempa. Otwarcie designerskiego hotelu w stolicy przewidziane jest na początek 2019 roku. W lobby i w restauracji znajdą się niezwykłe kolaże zaprojektowane przez ilustratorkę Olkę Osadzińską.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Hotele Puro to nie tylko miejsca noclegowe. To wnętrza urządzone według najnowszych trendów, pełne ikon designu, pięknego wzornictwa i dzieł sztuki. Otwarte dla każdego i zaprojektowane tak, żeby każdy czuł się w nich jak we własnym domu. Puro Hotel w Warszawie idealnie wpasuje się w kosmopolityczny charakter miasta będącego głównym centrum biznesowym, o bogatej historii i ekscytującej scenie niezależnej sztuki. Projekt hotelu powstał w jednej z najbardziej prestiżowych pracowni architektonicznych w Polsce w studio JEMS, a wnętrza zaprojektowali architekci z londyńskiej pracowni DeSallesFlint.Puro od dawna poszukiwało odpowiedniej lokalizacji pod hotel w Warszawie. Kryteria wyboru odpowiedniej działki zawężały założenia hotelowej sieci, które jako jedyną lokalizację zakładają ścisłe centra miast. Rune Askevold, dyrektor zarządzający Puro Hotels, w wywiadzie dla „Hotelarza” mówił: „W Warszawie bardzo trudno jest znaleźć działkę dla hotelu średniej kategorii w ścisłym centrum za rozsądną cenę. Nie jesteśmy w stanie płacić za działki tyle co hotele pięcio gwiazdkowe, dlatego musimy wykonać dużo więcej wysiłku, żeby znaleźć równie atrakcyjną lokalizację w dobrej cenie. W Warszawie jest to szczególnie trudne”. W końcu udało się taką znaleźć. Hotel powstaje na działce pomiędzy ulicami Marszałkowska a Kruczą. 


Budynek będzie miał swój indywidualny i unikalny charakter nawiązujący do otoczenia i przestrzeni, w której będzie funkcjonował. Zgodnie z zamysłem twórców konceptu hotelowego Puro będzie wyróżniał się przyjazną technologią, dobrym designem i nieformalną atmosferą. Goście będą mogą korzystać z udogodnień takich jak check-in kioski pozwalające na sprawne, samodzielne zameldowanie i wymeldowanie, dostęp do bezpłatnego i szybkiego internetu oraz darmowej kawy z ekspresów wysokociśnieniowych. Każdy ze 150 pokojów będzie wyposażony w tablet, z którego będzie można sterować m.in. oświetleniem czy regulacją temperatury oraz wykonywać telefoniczne połączenia międzynarodowe.


Ciekawostką będą zaprojektowane przez warszawską graficzkę i ilustratorkę Olkę Osadzińską zdobienia ścienne, które pokryją ściany całego parteru: przestrzeni restauracji oraz lobby. Artystyczne kolaże artystki powstają przy użyciu archiwalnych map stolicy, które ozdobią ciekawe elementy botaniczne. Osadzińska znana jest z niebanalnych projektów dla takich marek jak Reebok, Mercedes Benz, Max Factor czy SABMille. Tworzy ilustracje do magazynów Commons&Sense, D la Repubblica, Glamour, zaprojektowała pierwszą w historii ilustrowaną okładkę Elle. Teraz jej prace będą mogli podziwiać goście odwiedzający warszawski Puro Hotel.


Otwarcie przewidziano na 2019 rok. 


Czas generowania strony: -1656559955,25s