Odkryj design w Poznaniu | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Odkryj design w Poznaniu

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Poznań zaprasza na szlak miejskich zmysłów w ramach akcji „Miasto Żyje Designem”. Projekt towarzyszy 9. edycji targów arena DESIGN i odbędzie się w dniach 14-19 marca.


 

arena DESIGN to międzynarodowe wydarzenie dedykowane tematyce współczesnego wzornictwa, projektowania przemysłowego i architektury. Od 2009 roku w ramach arena DESIGN odbywa się szereg wystaw, wykładów gości specjalnych reprezentujących świat designu i architektury, paneli dyskusyjnych i warsztatów.

 

„Miasto Żyje Designem” w tym roku nawiązuje do motywu przewodniego 9. edycji arena DESIGN tj. SENSES.  Do projektu zaproszone zostały zatem poznańskie instytucje kultury, a także podmioty prywatne takie jak hotele, restauracje i meblowe showroomy, z którymi wspólnie przygotowano miejski szlak zmysłów. Każdy z partnerów akcji (a jest ich dziesięciu) przygotował ofertę promocyjną, która będzie obowiązywała tylko w dniach 14-19 marca – to m.in. zniżki na oferowane usługi czy dedykowane akcji menu.

 

– W ten sposób chcemy zachęcić gości targowych – zarówno wystawców, jak i zwiedzających do odkrywania uroków miasta. Cieszę się, że na szlaku znalazły się miejskie jednostki. Wierzę, że uczestnicy akcji chętnie odwiedzą CK ZAMEK, jak i Galerię Miejską Arsenał oraz skorzystają z przygotowanej oferty – wyjaśnia zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.  

 

Sam szlak zmysłów to nie wszystko. Organizatorzy projektu, chcąc zachęcić mieszkańców i gości do włączenia się w akcję przygotowali dodatkowe nagrody. Wśród uczestników, którzy odwiedzą najwięcej miejsc, biorących udział w projekcie „Miasto Żyje Designem”, organizatorzy wybiorą zwycięzców. Mieszkańcy Poznania będą mogli zawalczyć o romantyczną kolację w restauracji GardenCity, a goście przyjezdni o weekend w Poznaniu. 

 

Mapę oraz dedykowaną akcji „Miasto Żyje Designem” ulotkę będzie można pobrać z Centrum Informacji Miejskiej albo z Biura Obsługi Targów. Lista miejsc biorących udział w projekcie dostępna jest na stronie www.arenadesign.pl. Z początkiem marca informacje o akcji opublikowane zostaną także w aplikacji Qpony. Wszystkie punkty będą specjalnie oznakowane. 

 

Szczegółowe informacje: www.arenadesign.pl/pl/miasto_zyje_designem

 

 

<