Odkrycia targów podłogowych Domotex 2017 | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Odkrycia targów podłogowych Domotex 2017

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Już po raz 29-ty w Hanowerze odbyły się miedzynarodowe targi Domotex 2017, które przyciągają producentów i odbiorców z całego świata. Wydarzenie jest skoncentrowane na rynku podłogowym.


 

W tym roku targi Domotex przyciągnęły ponad 45.000 osób z całego świata oraz 1.409 wystawców z 60 krajów. Szczególnie licznie obleganymi stanowiskami były te, które prezentowały nowoczesne wykładziny podłogowe, ręcznie wykonane dywany, wielokolorowe sztuczne murawy czy podłogi winylowe (LVT) inspirowane prawdziwym drewnem i kamieniem.

 

Inteligentna akustyka

Na targach Domotex zawsze pojawiają się ciekawe nowinki. Jedną z nich był innowacyjny produkt marki Designflooring - podłoga Palio Core. Dzięki specjalnej sztywnej konstrukcji rdzenia, grubości 6,5 mm i akustycznej piance, Palio Core może zmniejszyć transfer hałasu między kondygnacjami o 19dB, bez potrzeby stosowania innych podkładów. Wspaniała wiadomość dla wszystkich zainteresowanych rozwiązaniami dla budynków wielopoziomowych.

 

podloga palio core designflooring dekorian

Palio Core Firmy Designflooring, Sorano CRP4508.

 

Geometryczne, retro - modne wzory

Na targach można było zauważyć wyraźny zwrot w kierunku geometrii, szczególnie w dziale tekstyliów, drewna i LVT. Wśród kształtów dominowała stylistyka retro, różnego rodzaju bloki, kostki, sześciokąty. Zauważalny był również powrót do wzorów tradycyjnych np. klasycznej jodełki.

 

podloga art select blond oak jodelka designflooring dekorian

Art Select Blond Oak AP01 marki Designflooring.

 

mac carpet worth global style network

Dywan prezentowany na stanowisku Mac Carpet.

 

Naturalne wrażenia

Trend związany z maksymalnym realizmem nadal jest bardzo mocnym kierunkiem w przemyśle tekstyliów. Od niedawna również dla podłóg winylowych. Wiele wzorów czerpie swoją inspirację z katedr, zamków Europy lub rysunków odrestaurowanego drewna. 

 

podloga van gogh honey oak designflooring dekorian

Van Gogh Honey Oak VGW94T marki Designflooring.

 

Ochra i niebieski

Ochra, kolor charakterystyczny dla nowoczesnego wzornictwa, zaczyna być mieszany z niebieskim i szarym. Na targach mogliśmy zobaczyć tradycyjne wzory perskie i geometryczne bloki w tej kolorystyce.

 

global overseas worth global style network

Dywan firmy Global Overseas.

 

Beton i trend przemysłowy

Powracają odwołania do przemysłowych i betonowych pokryć podłogowych w neutralnej szarej kolorystyce. Podczas targów prezentowano podłogi zawierające rustykalne i postarzone wzory.

 

podloga pearl oak designflooring dekorian

LooseLay Longboard firmy Designfloorng. Pearl Oak jest zainspirowane neutralną szarą kolorystyką.

Czas generowania strony: -1656983570,41s