Nowe wnętrzarskie adresy | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Nowe wnętrzarskie adresy

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

W ostatnich dniach w Warszawie oficjalnie otwarto 2 nowe miejsca na wnętrzarskie zakupy. Pierwszym z nich jest EUFORMA - miejsce dla entuzjastów polskiego designu. Drugie to Sofa Company – cieszący się rosnącą popularnością duński koncept meblarski.


 

Pierwszy showroom pod szyldem EUFORMA powstał nieco ponad rok temu w Bydgoszczy. W Warszawie EUFORMA zamieszkała przy ul. Puławskiej 108/112. Zarówno w Bydgoszczy, jak i w Warszawie właściciele (Marcin Różański i Rafał Krukowski), postawili na stworzenie oferty, dzięki której klient będzie mógł kompleksowo wyposażyć swoje wnętrze w produkty polskich marek. Jest ich obecnie w ofercie ok. 40. Zarówno tych już rozpoznawalnych, jak NOTI czy Comforty, jak też kilkanaście mniej znanych, które charakteryzuje wysokiej jakości wzornictwo i unikatowość – Borcas, Hop Design czy Loftdecora. Lokalizacja showroomu to Stary Mokotów, budynek z 1951 roku. Wysokie wnętrza i okna w pomieszczeniu głównym kojarzą się z postindustrialnym klimatem i ten fakt projektantka Paulina Kasprowicz z pracowni meinDESIGN chciała wykorzystać oraz ustanowić myślą przewodnią w projekcie. Na całość, czyli 150 m2 składają się cztery pomieszczenia ekspozycyjne - jedno większe i trzy mniejsze z zaaranżowanymi pokojami dziennymi. Największe pomieszczenie stanowi główną, otwartą ekspozycję mebli, lamp i dodatków wraz z wydzielonym miejscem do pracy architekta z klientami.

 

Drugim nowo otwartym sklepem jest Sofa Company, czynna od soboty 5.11. Jej lokalizacja to CH DOMOTEKA (ul. Malborska 41, Warszawa Targówek). Sofa Company jest duńskim internetowym sklepem meblowym, zatrudniającym własny zespół projektantów i posiadającym dział produkcji. Celem firmy jest dostarczanie wysokiej jakości duńskich mebli po konkurencyjnych cenach. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu modelu biznesowego, który eliminuje wszystkich pośredników. Założyciele podkreślają, że Sofa Company to spełnienie marzeń o rzuceniu wyzwania skostniałej branży meblarskiej. Wydaje się, że skandynawski pomysł odnosi sukces także w Polsce – showroom w Warszawie jest drugim po Sopocie, w którym można oglądać wzornictwo Sofa Company. W ofercie dominują sofy i fotele, uzupełnione o minimalistyczne stoliki kawowe i stoły do jadalni.

<