Nowa kolekcja Malwiny Konopackiej | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Nowa kolekcja Malwiny Konopackiej

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Malwina Konopacka jest jedną z najzdolniejszych projektantek młodego pokolenia. Jej dokonania śledzą i komentują polskie i zagraniczne tytuły branżowe. W tym roku została laureatką plebiscytu Must Have organizowanego w ramach Łódź Design Festiwal, w którym nagrodzono jej wazon z serii Jungle. Artystka właśnie zapowiedziała nową kolekcję: Cut Out.


 

Malwina Konopacka studiowała Wzornictwo Przemysłowe na ASP w Warszawie oraz ilustrację na UdK w Berlinie. Karierę rozpoczynała jako ilustratorka. Współpracowała z wydawnictwem Lampa i Iskra Boża, tytułami takimi jak „Elle”, „Zwykłe Życie”, „Dwutygodnik”, „Machina” czy „Przekrój”. Jednak papier nie wystarczał - zawsze „korcił” ją trzeci wymiar. Incydentalnie projektowała drobne formy użytkowe, ale dopiero spektakularne wazony Oka (wys. 42 cm!), które zrealizowała na wystawę polskiego designu w Tokio, pokazały, że interdyscyplinarne eksperymenty i zręczne żonglowanie technikami dają w jej wypadku fenomenalne rezultaty. Wszyscy zapragnęli je mieć. 

 

W projektach pozostaje wierna rzemieślniczej, analogowej tradycji. Wychodzi od ręcznego rysunku, który następnie przenosi na formę. Zawsze korzysta z ceramiki wypalanej specjalnie pod kątem jej realizacji. Wszystkie edycje są limitowane, sygnowane przez autorkę. Jej realizacje są bardzo mocno osadzone w historii sztuki. Artystka czerpie ze szlachetnej tradycji grafiki użytkowej lat 60. i chętnie inspiruje się malarstwem. 

 

Cut Out - jak sama nazwa wskazuje - wykorzystuje technikę kalkomanii. Projektantka wycina wzory, kształty i przenosi je na ceramikę. Kolorowa, wycinankowa zastawa stołowa inspirowana kolażami Henri Matissa będzie do kupienia w zestawach:
- komplet 2 sztuki / talerz śniadaniowy + obiadowy /
- komplet na 4 lub 6 osób / talerz śniadaniowy lub obiadowy /
- komplet „mięsny” na 6 osób / talerze śniadaniowe i obiadowe /

Zapowiada się pysznie!

Czas generowania strony: -1660674190,02s