Noc Muzeów 2017 | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Noc Muzeów 2017

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

W nocy z soboty na niedzielę nikt w Warszawie nie będzie spał! Już po raz 14. w stolicy organizowana jest Noc Muzeów, a w tej edycji to dyspozycji zwiedzających będzie ponad 200 instytucji.


 

Od godziny 19 do 1 w nocy warszawiacy będą mogli zwiedzać nie tylko muzea, ale także galerie sztuki, kina czy biblioteki. W sobotnią noc swoje podwoje otworzą także miejsca na co dzień niedostępne dla szerszej publiczności, takie jak Belweder czy Sejm.  Ale to nie koniec atrakcji: uczestnicy będą mogli wybrać się na spacer z przewodnikiem, pokaz filmowy lub wziąć w udział w kolejnej edycji gry miejskiej „Nie śpij, zwiedzaj, zagraj”.

 

Warto pamiętać o odwiedzeniu któregoś z 20 miejsc, które po raz pierwszy biorą udział w Nocy Muzeów. Wśród nich jest Muzeum Warszawy, którego oficjalne otwarcie odbędzie się pod koniec maja, a także otwarta w ubiegłym roku hala Koszyki. Jej architekci opowiedzą, jak przebiegał proces renowacji tego miejsca. 

 

Pełną lista instytucji biorących udział w Nocy Muzeum i wydarzeń towarzyszących można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Warszawy.

<