Nieoszlifowane diamenty | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-01-09

Nieoszlifowane diamenty

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Young Design to pierwszy w Polsce program, którego celem jest wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia - takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem. Konkurs organizuje Instytut Wzornictwa Przemysłowego.


 

Zwyciężczynią 10. edycji Young Design została Karolina Hołdys, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Kapituła Stypendialna wybrała laureatkę spośród dziesięciu finalistów. Designerka, poza dobrym projektem, najlepiej zaprezentowała swoje umiejętności i kompetencje potrzebne do współpracy z przyszłymi klientami. Młoda specjalistka w zakresie projektowania form funkcjonalnych z zakresu medical design, w finale konkursu zaprezentowała projekt koncepcyjny inkubatora. Na co dzień współpracuje z firmami projektując m.in. produkty, identyfikację wizualną oraz modele 3d.

 

karolina holys young design

 

Wśród finalistów znalazła się Joanna Kabala, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie z projektem Mol – koziołka, który pomaga stworzyć wygodne miejsce pracy. Składa się z trzech płaskich elementów, które mogą służyć za podporę dowolnego blatu, wieszak lub mebel ekspozycyjny.

 

joanna kabala young design

 

Ciekawy projekt przedstawiła także Kaja Nosal, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, nagrodzona stażem przez Paged Meble. Jej projekt Party, play, work to system mebli inspirowany Bauhausem, w którym abstrakcyjne formy wielofunkcyjnych obiektów balansują między atmosferą pracy a grą. M.in. zawieszony na parawanie panel akustyczny, który można stosować jak siedzisko. 

 

kaja nosal young design 2

Czas generowania strony: -1656560352,30s