Najpiękniejsza książka świata została wydana w Polsce i dotyczy architektury | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Najpiękniejsza książka świata została wydana w Polsce i dotyczy architektury

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

„Przykład bezbłędnej pracy edytorskiej, zdjęcia umieszczone z ogromnym wyczuciem i wrażliwością, a oprawa introligatorska dopełnia książkę prostotą i siłą" - tak Jury konkursu 50 Books | 50 Covers na najlepiej zaprojektowaną książkę roku uzasadniło nagrodę dla „Dziennika podróży” Bolesława Stelmacha. Autorami projektu graficznego są Idalia Smyczyńska i Robert Zając.


 

Książka „Dziennik podróży” jest zapisem procesu powstawania Teatru w Budowie – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Zwycięstwo w międzynarodowym konkursie architektonicznym w 2009 roku zapoczątkowało trwającą siedem lat wyprawę przez czas opracowywania nowej koncepcji i przebudowy „współczesnych ruin” – teatru operowego, którego projektowanie i budowa rozpoczęły się w 1972 roku, a zakończyły w roku 2016.

 

dziennik podrozy 1

 

Konkurs 50 Books | 50 Covers organizowany jest od 1923 i uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych w branży projektowania graficznego na całym świecie. Nagrodzone książki reprezentują najlepsze i najciekawsze trendy w projektowaniu graficznym w Stanach Zjednoczonych i Europie. Konkursowi towarzyszy wystawa, na której można oglądać nagrodzone publikacje. Organizatorem jest AIGA (Amerykański Instytut Sztuki Graficznej), któremu od 2012 partneruje Design Observer.

<