Must have 2018. To warto mieć! | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-03-29

Must have 2018. To warto mieć!

28 marca poznaliśmy wyniki plebiscytu must have 2018. Jury złożone ze specjalistów z zakresu wzornictwa przemysłowego przyznało ten prestiżowy znak jakości 70 produktom. Będzie można je obejrzeć w maju na specjalnej wystawie towarzyszącej tegorocznej edycji Łódź Design Festival.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Must have to plebiscyt wyróżniający najlepsze polskie produkty pochodzące od polskich projektantów i producentów, które odzwierciedlają najważniejsze trendy w polskim wzornictwie. To nieodpłatnie nadawany znak jakości, którym polskie marki mogą posługiwać się w kraju i za granicą. Powstał, żeby upowszechnić rodzimy design i promować polskich projektantów. 


Zgłoszenia do plebiscytu mają zawsze charakter otwarty i trwają cały rok. Są tylko dwa warunki, które musi spełnić zgłaszający: produkt musi pochodzić z Polski i być dostępny w sprzedaży. Własne nominacje przedstawia również Rada Ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i najważniejszych w kraju ośrodków wzornictwa. W tym roku napłynęło 230 zgłoszeń od projektantów i 170 nominowanych przez jury. W sumie spośród 400 produktów udało się wyłonić 70, którym przyznano znak jakości must have 2018. Jednym z wyróżnionych produktów jest przedstawiony na zdjęciu fotel proj. Józefa Chierowskiego 366 Metal wyprodukowany przez firmę 366 Concept. W skład jury wchodzili w tym roku: Agnieszka Jacobson-Cielecka, dyrektor programowa School of Form; Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna magazynu „M jak Mieszkanie” oraz portalu urzadzamy.pl; Anna Grużewska, redaktor naczelna magazynu „Czas na Wnętrze”; Dominika Olszyna z Wirtualnej Polski; Michał Mazur, dziennikarz i bloger; Ewa Mierzejewska, właścicielka bloga Ewa&Wnętrze; kuratorka Ewa Solarz oraz Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival. 


26 maja podczas uroczystej gali odbywającej się w ramach Łódź Design Festival wszyscy wyróżnieni laureaci otrzymają statuetki zaprojektowane przez Bartka Mejora i wyprodukowane przez fabrykę porcelany „Porcelana Kristoff”. Wystawę nagrodzonych prac będzie można obejrzeć w Centrum Festiwalowym Art_Inkubator przy ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi.


<