Musisz to mieć! | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2019-05-20

Musisz to mieć!

must have to znak jakości przyznawany najlepszym polskim wdrożeniom. Podczas każdej edycji plebiscytu otrzymuje go około 70 produktów pochodzących od polskich projektantów lub producentów. Jeszcze tylko przez sześć dni mamy możliwość obejrzenia wyróżnionych prac podczas trwającego Łódź Design Festival.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Plebiscyt must have to dla projektantów i producentów wyjątkowa szansa na uzyskanie znaku jakości, którym mogą posługiwać się w kraju i za granicą. Powstał, by upowszechnić dobry polski design i dzięki temu promować rodzimy biznes oraz projektantów. To swego rodzaju rekomendacja konsumencka: wyróżniony przedmiot po prostu warto mieć. – Przyznajemy znak jakości must have po to, żeby współpraca projektanta i producenta, a przede wszystkim jej efekty, miały szansę zaistnieć w ogólnej świadomości – mówi Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival. Rada Ekspertów, składająca się z uznanych architektów, przedstawicieli mediów oraz najważniejszych ośrodków wzornictwa w Polsce, przeprowadza co roku monitoring rynku i nominuje kilkadziesiąt najlepiej zaprojektowanych produktów. Następnie podczas obrad wskazuje najlepsze przedmioty, odzwierciedlające aktualne trendy panujące na polskim rynku, ale również rekomenduje te, które mogą stanowić, zgodnie z nazwą plebiscytu, obiekt pożądania. Proponowane obiekty muszą być dostępne w sprzedaży detalicznej w Polsce oraz spełniać jedno z kryteriów: muszą być wyprodukowane przez polskie firmy we współpracy z projektantami z Polski; muszą być wyprodukowane przez polskie firmy we współpracy z projektantami z zagranicy; muszą być wyprodukowane przez firmę zagraniczną we współpracy z polskim projektantem. 

Od tego roku do ​must have można było zgłaszać wdrożenia w następujących kategoriach: meble, moda (ubiór, biżuteria, akcesoria), wyposażenie (oświetlenie, akcesoria), budownictwo i akcesoria, ogród, elektronika, sport i rekreacja, dziecko, zdrowie i uroda oraz hobby, rozrywka, edukacja. Nagrodzone znakiem jakości prace właśnie można oglądać podczas trwającego Łódź Design Festival. Dekorian Home jako jeden z ambasadorów festiwalu zaprasza na wystawę. 


Na zdjęciach: fotele Ginka, proj. Sylwia Juchimowicz dla Tabanda; kolekcja Oval, proj. Grynasz Studio dla DEVO; kolekcja mebli Ribbon, proj. Joanna Leciejewska dla VOX; personalizowany rower, proj. Tadeusz Ciechanowski, Aleksander Zemke dla Locabikes


<