Międzynarodowy Festiwal ?Nova Muzyka i Architektura? w Toruniu | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-25

Międzynarodowy Festiwal ?Nova Muzyka i Architektura? w Toruniu

Do 2 września trwa 21. Międzynarodowy Festiwal „Nova Muzyka i Architektura”, podczas którego sceną dla wybitnych muzyków z całego świata są architektoniczne perły Torunia.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Międzynarodowy Festiwal „Nova Muzyka i Architektura” to miejsce, w którym można odbyć podróż w czasie i przestrzeni razem z wybitnymi artystami z całego świata. Podczas Festiwalu wykonają oni dzieła uznanych mistrzów, od Franza Schuberta, przez Stanisława Moniuszko, Fryderyka Chopina czy George’a Gershwina. Nie zabraknie także  utworów współczesnych kompozytorów, m.in. Charlotte Bray.

Sceną dla artystów występujących podczas Festiwalu stały się najatrakcyjniejsze architektonicznie miejsca Torunia. Koncerty odbywają się m.in. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, zaprojektowanym przez hiszpańskiego architekta Fernando Menisa, które w 2015 roku ogłoszono Bryłą Roku, a rok później zostało nominowane do World Building of the Year. Wydarzenia organizowane są również w Dworze Artusa, jednym z najbardziej reprezentatywnych gmachów toruńskiego Starego Miasta, w gotyckim Ratuszu Staromiejskim , w Wieży Ratuszowej, będącej najstarszą wieżą tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej, w Sali Mieszczańskiej ze znajdującą się w niej kolekcją portretów oraz tarcz herbowych toruńskich mieszczan. Tłem dla wystąpień artystów stały się również dwa kościoły gotyckie: Kościół św. Jakuba oraz Kościół Najświętszej Marii Panny.

Ze szczegółowym programem Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura” można zapoznać się na stronie: www.muz-arch.pl

<