Mediolan coraz bliżej! | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-03-23

Mediolan coraz bliżej!

Wszyscy wielbiciele designu i pięknych wnętrz czekają na nie cały rok. Mediolańskie targi zbliżają się wielkimi krokami. Już niedługo, bo 17 kwietnia, dowiemy się jakie trendy będą najmodniejsze w tym sezonie. Kto nie będzie mógł osobiście się o tym przekonać, z pewnością dowie się od nas.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Targi Salone del Mobile odbywają się w Mediolanie nieprzerwanie od 1961 roku. Wymyślone jako przestrzeń wystawiennicza mająca służyć prezentacji wyłącznie włoskich marek, z czasem zaczęły przyciągać wystawców z innych części świata. Dzisiaj to największe i najbardziej prestiżowe targi designu w całej Europie. Co roku na wiosnę ściągają do Mediolanu najważniejszych przedstawicieli świata wnętrz. Wybierając się na targi możemy mieć pewność, że trafimy, nawet całkiem przypadkiem, na największe gwiazdy, zobaczymy najpiękniejsze meble, lampy i dodatki zaprojektowane przez słynnych designerów, poznamy najnowsze kolekcje.


Co w tym roku? Na 200 tyś. powierzchni wystawienniczej znajdziemy 2 tyś. marek z całego świata, w tym kilka z Polski. Wybierając się do Mediolanu radzimy od razu założyć, że wszystkiego nie zobaczymy. Po prostu to niemożliwe. Najlepiej wcześniej zastanowić się, na które stoiska chcemy trafić na pewno, a z których możemy zrezygnować. Kilkanaście ogromnych hal podzielonych jest tematycznie, a przestrzeń tak zaplanowana, żeby wszędzie można było trafić bez problemu. 


W tym roku będziemy mieli możliwość przekonać się jakie w najbliższym czasie będą modne kuchnie. EuroCucina to jedna z największych na świecie ekspozycji mebli kuchennych i sprzętów AGD. Odbywa się co dwa lata,  jako impreza towarzysząca targom. W kwietniu zostanie wyjątkowo wzbogacona o sekcję Technology For the Kitchen oraz o wystawę najnowocześniejszych mebli i akcesoriów łazienkowych. 


Przez te kilka dni Mediolan tętni życiem dniem i nocą. Całe miasto zamienia się w jedną wielką wystawę designu. Bo oprócz hal wystawienniczych, różne marki prezentują się też na mieście. Tysiące ekspozycji, wykładów i pokazów z pewnością zapadnie w pamięć na długo. W tym roku znika słynna przestrzeń Ventura Lamrate, gdzie przez ostatnie 8 lat prezentowane były najbardziej nowatorskie i eksperymentalne koncepcje. Ale spokojnie - zastąpi ją Ventura Future w centrum Mediolanu. Targi Salone del Mobile w Mediolanie potrwają od 17 do 22 kwietnia. 


<