Magiczny świat Marcela Wandersa | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-11-08

Magiczny świat Marcela Wandersa

To miejsce wprawi każdego w dobry humor. Kolumny zdobione złotymi jajkami, gigantyczne lampy w kształcie dzwonów, czy kręte schody wyglądające jak serpentyna z czarnej koronki. To tylko niektóre z ekscentrycznych rozwiązań, które holenderski designer Marcel Wanders zastosował w zaprojektowanych przez siebie wnętrzach pięciogwiazdkowego hotelu Mondrian w Doha.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Położony w dzielnicy West Bay Lagoon hotel oferuje 270 pokoi, 8 restauracji i barów oraz salę balową o powierzchni 2 000 m². W herbaciarni znajdują się podświetlane białe drzewa i żyrandole zwisające z sufitu, a basen pokryty jest kopułą witrażową z kwiatowym wzorem.

Już samo hotelowe lobby wygląda jakbyśmy się przenieśli do krainy baśni z Tysiąca i Jednej Nocy. Bo rzeczywiście projektant, znany z poczucia humoru, ekscentrycznych pomysłów, ale też wysmakowanych estetycznie projektów, inspiracje czerpał z dawnych opowieści ludowych z Bliskiego Wschodu. W efekcie stworzył teatralne przestrzenie w charakterystycznym dla siebie maksymalistycznym stylu. 

"Doha to zupełnie inne miejsce, z inną kulturą" - wyjaśnia Wanders, który stworzył tu specjalny salon shisha, prawie całkowicie czarno-biały, ale rozświetlony setką kolorowych szklanych lampionów zawieszonych na suficie.

Jak mówi, jego celem było stworzenie hotelu atrakcyjnego dla obcokrajowców, ale też takiego, w którym chętnie będą spędzać czas miejscowi.

Hotel Mondrian Doha wraz z innymi hotelami pięciogwiazdkowymi bierze udział w konkursie AHEAD MEA 2018 na najpiękniejsze wnętrza w kategorii Event Spaces. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w hotelu The Meydan w Dubaju 14 listopada. Trzymamy kciuki.


<