Luneta House | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2020-01-28

Luneta House

„Luneta House” to projekt domu jednorodzinnego pracowni Autograf Studio. Intrygująca forma jest odpowiedzią na potrzebę posiadania miejsca do kontemplacji, obserwacji przemijającego świata natury oraz zmieniających się cykli przyrody. Budynek umożliwia mieszkańcom odpoczynek od zgiełku codziennego życia.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Luneta, przyrząd do obserwacji, posłużył jako inspiracja do powstania potężnej rzeźby architektonicznej, a właściwie domu jednorodzinnego projektu Autograf Studio. Bryła mająca odzwierciedlać statyw to przestrzeń: zwarta, kompaktowa i przede wszystkim użyteczna.  Funkcjonalny dom powinien odpowiadać na potrzeby jego mieszkańców, dlatego też zaprojektowano dodatkową część ,,lunetę”, w której domownicy mogą kontemplować otaczającą rzeczywistość, obcować z naturą poprzez obserwację nieba, światła, faz księżyca czy zmieniających się pór roku.

Na stronie Autograf Studio możemy znaleźć informację, że Luneta House to swobodne rozważania nad czterema strefami: wewnętrzną, zewnętrzną, duchową oraz ciekawości, które pozwoliły wykształcić ostateczną formę przestrzenną.


Czas generowania strony: -1718763193,19s