Łódź: powstaje Food Market w stylu Hampton | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Łódź: powstaje Food Market w stylu Hampton

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Od października w dawnej Odlewni Żelaza Józefa Johna w Strefie Piotrkowska 217 w Łodzi rusza pierwszy w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej Food Market. Jednym z największych atutów miejsca będzie jego architektura. 


 

Before Food Market będzie wyjątkową atrakcją dla miłośników wyśmienitej kuchni, unikatowych produktów z całego świata oraz poszukiwaczy miejskiej rozrywki w zupełnie nowej formule. Miejscem, w którym można smacznie zjeść, spotkać się w gronie znajomych i odpocząć przy dobrej muzyce. Tym, co ma je dodatkowo wyróżniać będzie podejście do zaaranżowania przestrzeni. Prawie 500 metrów powierzchni dawnej hali fabrycznej zostało zaaranżowane w nietuzinkowy sposób. „Zrywamy ze stylem wnętrza poprzemysłowego, uważam że wnętrz w takim stylu mamy na rynku dużo, przez co zaciera się ich indywidualność” - mówi Radosław Szwugier, manager projektu Strefa Piotrkowska 217. „Na zasadzie kontrastu zderzamy wnętrze stare, industrialne z elementami designu zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego. Inspiracją był dla nas styl wakacyjnych nieruchomości miejscowości East Hampton oraz Southampton, położonych na północnym wybrzeżu Long Island w Stanach Zjednoczonych. Styl Hampton charakteryzuje eklektyzm, wzajemne przenikanie się kontrastów. Hampton to jednocześnie wakacyjny luz i wielkomiejski szyk, urok domku na plaży i splendor luksusowych wnętrz, sielskość i dostojność, elegancja i prostota, wizualna lekkość i ekstrawagancja. Postanowiliśmy połączyć te inspiracje z wnętrzem pofabrycznym.”

 

W hamptonowych, wakacyjnych aranżacjach hali wszechobecna jest biel, ale także barwy zaczerpnięte z nadmorskiej przyrody – beże, brązy, kremy, ciepłe szarości. Dodatkowo wprowadzono czerń, która eksponuje historyczne elementy wnętrza. Dzięki takiej palecie kolorystycznej przestrzeń emanuje spokojem, sprzyjając odprężeniu. Niezwykle istotnym elementem wystroju są wzory: chevron, trellis, krata, marynistyczne pasy, wzory geometryczne splecione z motywami roślinnymi, które nadają miejscu wyrazistości.

 

Wnętrze podzielono na strefy, a w centralnym miejscu stanął olbrzymi stół o długości 14 metrów. Otoczony stoiskami gastronomicznymi, stanowi serce lokalu i miejsce spotkań jego gości. W głębi lokalu znajdziemy duży bar oraz wydzieloną strefę szkoły gotowania. Całość powierzchni spowita będzie przytulnym ciepłym światłem wydobywającym się między innymi z zabytkowych odrestaurowanych lamp przemysłowych.

 

Strona www przedsięwzięcia: www.beforefoodmarket.pl/

<