Łódź Design Festiwal 2017 już za tydzień | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-25

Łódź Design Festiwal 2017 już za tydzień

3 października zaczyna się kolejna, jedenasta już, edycja Łódź Design Festiwal - jedynego wydarzenia o takiej randze w Europie Środkowo-Wschodniej. Festiwal prezentuje różne oblicza designu: od wzornictwa przemysłowego przez projektowanie graficzne aż po modę.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Łódź Design Festiwal ma kilka nurtów. Program główny stanowią wystawy kuratorskie przygotowane w odniesieniu do hasła przewodniego imprezy. Ważnym punktem harmonogramu jest Edukrecja, czyli  strefa dla rodzin z dziećmi, zapewniająca naukę i zabawę w jednym. Kolejnym - konkurs dla młodych twórców: Make me!, który jest niepowtarzalną szansą na zaistnienie w świecie designu. Kolejnym przedsięwzieciem odbywającym sie w ramach ŁDF jest plebiscyt Must have, który wyłania i prezentuje najlepsze wdrożenia użytkowe. W trakcie Festiwalu trwa również Open Programme - nabór dla artystów, kuratorów i instytucji, które chciałyby rozpocząć z nim współpracę.

 Tegorocznym hasłem przewodnim wydarzenia jest OD. NOWA. Poprzez szereg wystaw, organizatorzy chcą zainicjować nowy sposób myślenia o projektowaniu. Jak mówi dyrektor łódzkiej imprezy - Michał Piernikowski: "Nowość zdaje się być najważniejszą cechą współczesności. Zakwestionowaliśmy wiele starych prawd i utartych sposobów myślenia... Niespotykane wcześniej zmiany technologiczne, społeczne i środowiskowe motywują do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań".

W programie znajdziemy dwie wystawy główne: New Old - projektowanie dla nas w przyszłości, której organizatorem jest Muzeum Designu w Londynie. Wystawa bierze na tapetę proces starzenia się, próbę zmiany jego doświadczania oraz to, w jaki sposób mogą w tym pomóc projektanci współpracujący z różnymi instytucjami. Drugą wystawą główną jest Miejskie marzenia - ekspozycja skupiająca się na temacie nowych, projektowych rozwiązań dla miast, zorganizowana przez Vitra Design Museum.  Nie zabraknie też wystaw satelickich, wśród nich: Polish Design Island 2017, The best of Hungary, Mystery Things Museum, AccessAbility.

 Tegoroczna Edukrecja to szereg atrakcji dla najmłodszych, wśród nich Mozaikowe wariacje z Ceramiką Paradyż, Multisensoryczny plac zabaw, Projektowanie interaktywnych pojazdów i wiele innych, wystawa Miasto i Las mająca na celu zwrócenie uwagi na dzikie zwierzęta, żyjące obok nas. W programie Edukrecji są również spacery edukacyjne.

Organizatorzy zapraszają również na szereg wykładów, spotkań z twórcami, warsztatów i spacerów. Wśród wydarzeń towarzyszących: Bikiniarska Potańcówka - klubowa rock'n'rollowa impreza. Jak co roku partnerami festiwalu są Miasto Łódź i Ceramika Paradyż. Impreza potrwa do niedzieli 8 października, wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę lodzdesign.com po więcej informacji i szczegółowy program.

Czas generowania strony: -1656563202,66s