Łazienka od A do Z czyli Cersaie 2018 | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-09-20

Łazienka od A do Z czyli Cersaie 2018

Jeszcze nie opadły emocje związane ze świętem designu w Mediolanie, a już we Włoszech szykuje się kolejne wydarzenie związane z branżą wnętrzarską. Tym razem do odkrywania nowych kolekcji i trendów zaprasza Bolonia. Tam, zawsze jesienią, otwierają się kolejne odsłony targów Cersaie - to jedna z najważniejszych imprez w segmencie łazienkowym.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Podczas tegorocznej, 36. już edycji wydarzenia pokazywane będą najnowsze kolekcje, trendy oraz możliwości technologiczne z branży płytek, ceramiki i armatury. W tym roku swój udział zapowiedziało aż 900 wystawców, w tym 9 marek z Polski. 

Jakie płytki są dzisiaj modne, a jakie będą już niebawem? W najnowszych kolekcjach proponowanych przez producentów dominują desenie geometryczne, przestrzenne, tworzące  wrażeniem trójwymiarowości. Cały czas popularne są kafle we wzory historyzujące, oraz orientalne, zwłaszcza te inspirowane Maroko czy portugalskimi Azulejos. Nowością w ubiegłym roku okazały się płytki typu chevron, czyli układane w jodełkę, podobnie jak parkiet. Powodzeniem nadal cieszą się ceramiczne imitacje drewna oraz naturalnego kamienia.


Targi Cersaie to nie tylko płytki, ale również armatura łazienkowa oraz meble. Cały czas prym wiedzie ponadczasowe drewno oraz kamień, na popularności nie traci zwłaszcza marmur, który obowiązkowo zestawiamy ze złotymi dodatkami. W tym kolorze mogą być nie tylko baterie, ale też ramy luster, lampy, uchwyty do szuflad. Złoto i mosiądz skutecznie wyparły modną jeszcze do niedawna miedź, choć i ona jeszcze się pojawia gdzieniegdzie. Na łazienkowych ścianach rządzą wodoodporne, bardzo dekoracyjne tapety, które okazały się świetną alternatywą dla płytek. Ale bez obaw! Te również występują. Modne są luksusowe mozaiki, płytki z efektem 3D, wciąż popularne eleganckie, prostokątne cegiełki i heksagonalne kafle. 

Czy to wszystko nadal będzie obowiązywało w 2019 roku? Czym tym razem nas zaskoczą projektanci i producenci. Tego dowiecie się odwiedzając już za kilka dni Bolonię. 


Polskich wystawców ma wspierać specjalny katalog "Exhibitors from Poland”, który ma być rodzajem przewodnika po wystawianych polskich markach oraz źródłem informacji o nich i o naszych rodzimych rozwiązaniach technologicznych. 


Targi Cersaie 2018 w Bolonii od 24 - 28 września.

<