Kontenerowe galerie fotografii Szymona Brodziaka | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-01-03

Kontenerowe galerie fotografii Szymona Brodziaka

"Jesteś tym, co widzisz" – to motto artysty fotografika Szymona Brodziaka umieszczone na galerii stworzonej w kontenerze ustawionym w Warszawie przy ul. Duchnickiej 3.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Na niewielkiej przestrzeni kontenera szymon Brodziak w przemyślany sposób prezentuje własne fotografie, inspirując gości do wykorzystywania ich w aranżacji wnętrz. Odbiorcą twórczości artysty ma być nie tylko osoba odwiedzająca to niezwykłe miejsce, ale – dzięki przeszkleniom ścian – także przypadkowy przechodzień. Motto umieszczone na galerii ma nakierować na własne impresje, bez zagłębiania się w intencje autora. Skłania też do refleksji na temat tego, czym się otaczamy na co dzień.

Wykorzystanie kontenerowej architektury modułowej do prezentacji prac artystów umożliwia otwarcie na publiczność. Dzięki przeszkleniom i możliwości usytuowania modułów w przestrzeni publicznej sztuka „wychodzi” na ulice. Podążając za dynamiką miasta, kontenerowa galeria może zmieniać lokalizację oraz położenie w określonej przestrzeni. Dla Szymona Brodziaka jej szczególnym atutem jest nieszablonowość, niestandardowość, możliwość tworzenia nieskończonych kombinacji przestrzennych, a także minimalizm i nowoczesność.

Oprócz galerii warszawskiej, od 2013 r. funkcjonuje również galeria poznańska. Miejsce przy Restauracji SPOT. przy ulicy Dolna Wilda na stałe wpisało się w artystyczną mapę Poznania. W poznańskiej galerii organizowane są różnego rodzaju wydarzenia np. koncerty, spotkania autorskie, śniadania dla architektów, treningi yogi czy baletu.

Zastosowanie kontenerów w projektach artystycznych to  ogólnoświatowy trend, który coraz częściej można zaobserwować również w Polsce (np. KontenerART w Poznaniu czy Kontenery Kultury w Chorzowie). Technologia modułowa daje duże pole do popisu środowisku artystycznemu, zmienia tkankę miejską, a odbiorcom dostarcza miejsc doświadczania kultury i sztuki. 

Prace Szymona Brodziaka i informacje na temat lokalizacji galerii można znaleźć na: http://szymonbrodziak.com/

Czas generowania strony: -1656982078,29s