Kolory roku 2018 według Para Paints | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-12-27

Kolory roku 2018 według Para Paints

To już tradycja, że każdego roku przodujący producenci farb przedstawiają swoje propozycje najpiękniejszych barw i zestawień kolorystycznych na nadchodzący sezon. Kanadyjska firma Para Paints ogłasza rok 2018 czasem spokoju i ukojenia. Po okresie, w którym królowały wyraziste i energetyczne turkusy oraz szmaragdowe zielenie, zachęca do otaczania się bardziej subtelną, kojącą zmysły paletą.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Coroczną premierę „koloru roku” w wydaniu różnych marek farbiarskich można traktować jedynie z perspektywy estetycznej. Jednak mając na uwadze zdolność barw do wpływania na naszą kondycję psychofizyczną, należy ją także uznać za swego rodzaju manifest firmy. Jeśli nowo ogłoszoną kolekcję Glamour&Malachity traktować z tej perspektywy, po roku przepełnionym intensywnością, eksperymentowaniem, eksploatowaniem pokładów twórczych, kanadyjska marka Para Paints wysyła miłośników wnętrz, architektów, projektantów i dekoratorów na zasłużony odpoczynek.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
Paleta, którą rekomenduje na rok 2018, emanuje czystością i dyskretnym pięknem. Składają się na nią cztery kompozycje pigmentów – najciemniejszy Malachite 405E będący połączeniem jasnej czekolady, szarości, ciepłego beżu, grafitu z domieszką fioletu, zdecydowanie jaśniejszy, nieco chłodny Glamour 405A, cieplejszy, wpadający w róż Melrose 404A oraz uniwersalna i ponadczasowa biel White Design WH01. 

Inspiracji do stworzenia takiego zestawu dostarczyła projektantom Para Paints przede wszystkim natura: unikalne barwy skał, kamieni, roślin. Nie mniej ważnym źródłem natchnienia stało się dla nich wzornictwo jednego z najbardziej szczęśliwych mieszkańców świata – Skandynawów. W kolekcji Glamour&Malachity czuć rześkie północne powietrze, emanuje z niej tak ceniona przez mieszkańców tych krajów szlachetna surowość i prostota.

Ważnym komponentem kolekcji Kolorów Roku 2018 od Para Paints jest także drewno. Designerzy marki rekomendują, by stonowane barwy łączyć z jego jaśniejszymi i ciemniejszymi odcieniami. Szczotkowany dąb czy ciemny orzech dodadzą eleganckiej, ale powściągliwej palecie przytulności i ciepła. Jednak kolory ogłoszone jako barwy przyszłości absolutnie nie są zarezerwowane wyłącznie dla aranżacji w duchu skandynawskim. Łącząc je z odpowiednimi elementami, można uzyskać harmonijne wnętrze w stylu nowoczesnym czy retro. 

Para Paints pokusiła się także o wytypowanie kolorów, które będą najlepsze podczas  przygotowywania domu na sprzedaż. Eksperci marki wybrali 25 najbardziej pomocnych szarości i bieli, które zgrupowali w 5 sekcji: prostą i świeżą „To Go", wyrafinowaną i ekskluzywną paletę dla profesjonalistów - „Colour Professionals Palette”, nowoczesną „Contemporary Staging Palette", szykowną i ponadczasową „A New Neutral Palette" oraz przywołującą nadmorski klimat „Organic & Relaxed Staging Colours”. Wykorzystując wskazówki specjalistów Pary, z łatwością doświetlimy ciemne pomieszczenia, zneutralizujemy zbyt odważną stylizację tak, by podobała się wielu potencjalnym nabywcom, a banalnym wnętrzom dodamy charakteru i wyrazu (na przykład akcentując detale - malując drzwi wejściowe lub stolarkę okienną).

Kolory Roku 2018 Para Paints a także inne spośród katalogu 2500 barw kanadyjskiej marki można zamówić u jej dystrybutora, ogólnopolskiej sieci wyposażenia wnętrz Dekorian

Czas generowania strony: -1656983944,78s