Kolekcja Komorebi na GlamPure | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2021-06-17

Kolekcja Komorebi na GlamPure

Kolekcja Komorebi na GlamPure, organicznej okleinie ściennej, została stworzona, aby spełnić pragnienia tych, którzy kochają piękno i elegancję oraz poszukują zrównoważonych rozwiązań w zakresie aranżacji wnętrz, które wspierają dobre samopoczucie.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Japońskie określenie Komorebi przywołuje obraz „światła słonecznego przenikającego przez drzewa”, wizję spokoju i energii, która nadaje przestrzeni nowy wymiar. Poprzez tę kolekcję, inspirowaną estetyką Japonii połączoną ze stylem skandynawskim, Glamora promuje podejście do życia oparte na biofilii i zachęca do ponownego połączenia z naturą.

Kwiaty i liście unoszą się na powierzchni grafik wielkoformatowych, najwyższej jakości tapety roślinnej, która przedstawia alternatywną ideę luksusu, dobrego samopoczucia  rodem z Italii. Reprezentuje świadomy wybór, dbający o zdrowie ludzi i naturę, preferując materiały o niskim wpływie na środowisko. Wyczuwalna w dotyku faktura materiału jest sugestywna wizualnie, przekazując przyjemność mieszkania w wyjątkowym wnętrzu.

Jak powstała kolekcja

Pojęcie luksusu jest coraz częściej wyrażane w kategoriach dążenia do dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego, harmonii i równowagi, czasu dla siebie, doświadczeń estetycznych, kulturowych i zmysłowych, które szanują innych i środowisko. Styl życia związany z niematerialnymi, etycznymi wartościami i mniej rzucającą się w oczy konsumpcją. Świadomość ta znajduje również odzwierciedlenie we wnętrzach projektowanych jako harmonijne przestrzenie, preferujące materiały organiczne, wysokiej jakości drewno, indywidualizację, ekskluzywność ręcznego wykonania i wyszukane rodziny barw.

Motywy dekoracyjne i paleta kolorów

Kolekcja składa się z 16 projektów, z których każdy ma własną historię do opowiedzenia. Abstrakcyjne formy przeplatają się z przedstawieniami roślin. Niczym skarby zebrane podczas spaceru na łonie natury, są nałożone na bardzo przyjemne w dotyku tekstury materiałów. Zainspirowana japońską techniką Washi, kolekcja Komorebi wykorzystuje nakładanie warstw naturalnych komponentów i lekkich splotów.   

Naturalne odcienie drewna, ziemi i indygo błękitu tkanin Boro tworzą eleganckie zestawienia kolorów. Mleczna, lekka jak pajęczyna warstwa skrobi ryżowej zmiękcza i scala kolory, wydobywając to, co najlepsze z naturalnie niedoskonałej powierzchni GlamPure.

Sugerowane zastosowania

Kolekcja Komorebi nadaje się do miejsc związanych z dobrym samopoczuciem psychicznym i fizycznym, takich jak sale do jogi i medytacji, a także do mniejszych, bardziej intymnych przestrzeni mieszkalnych. Naturalny wygląd i styl jej konstrukcji sprawiają, że jest to idealne pokrycie ścian sypialni i salonu. Może być stosowany w pomieszczeniach komercyjnych, aby wprowadzić ciepło do wnętrz hotelowych i biznesowych, takich jak pokoje gości, czytelnie, salony, biura na planie otwartym, przestrzenie coworkingowe i sale konferencyjne, a także lokale gastronomiczne z naciskiem na zrównoważony rozwój jedzenie.

GlamPure, organiczne grafiki wielkoformatowe

GlamPure jest zwieńczeniem badań przeprowadzonych przez Glamora nad całkowicie organicznymi materiałami, posiadającymi wszystkie cechy najnowocześniejszego pokrycia: włókniny z czystego europejskiego lnu i wiskozy. Wyjątkowa tkanina z włókien roślinnych pochodząca z Europy, znaczna wartość estetyczna i praktyczna lnu jest połączona z wysokim poziomem zrównoważonego rozwoju: jest kompostowalna i ekokompatybilna.

Jego właściwości techniczne sprawiają, że idealnie nadaje się do zastosowania w bioarchitektonicznych wnętrzach mieszkalnych i hotelowych: jego głównymi cechami są trwałość i właściwości pochłaniające wilgoć, a także hipoalergiczne. Włóknista powierzchnia, charakteryzująca się niskim współczynnikiem przewodnictwa cieplnego i akustycznego, przemawia za jej właściwościami izolacyjnymi i termoregulacyjnymi.

<