Kolejna edycja Areny Design za nami | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2019-03-17

Kolejna edycja Areny Design za nami

Jedenaście lat temu ruszyła w Poznaniu pierwsza edycja wydarzenia skierowanego do wszystkich miłośników dobrego wzornictwa - Arena Design. W tym roku Poznań po raz kolejny zamienił się w stolicę designu. Motywem przewodnim były Transformacje. Było wiele ciekawych wystaw, spotkań i paneli dyskusyjnych, a zaproszeni goście - z Polski i nie tylko - opowiedzieli o najbardziej spektakularnych osiągnięciach w światowym designie.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Opiekę nad tegoroczną imprezą objęła utytułowana projektantka Maria Jeglińska - absolwentka wzornictwa przemysłowego na prestiżowej ECAL w Lozannie, która wiedzę zdobywała m.in. u takich sław jak Konstantin Grcic, czy Alexander Taylor, od dziewięciu lat właścicielka własnego studia - Office for Design & Research, które prowadzi w Londynie. Zaproponowane przez nią hasło Transformacje odnosi się do ciągłych zmian, jakie nieustannie zachodzą w świecie wzornictwa przemysłowego - dotyczą one rynku, technologi, możliwości produkcyjnych, strategi komunikacji, a także przyzwyczajeń zwykłych ludzi.


Na tegoroczną Arenę organizatorzy imprezy zaprosili wiele gwiazd współczesnego designu. Pojawił się Alexander Taylor  - projektant współpracujący z takimi markami jak Zanotta, Established&sons, czy Alexandrem Mcqueenem. Mogliśmy też zobaczyć osiągnięcia duetu Massproductions czyli Magnusa Elebäcka i Chrisa Martina, którzy z okazji dziesięciolecia swojej marki meblowej zaprezentowali krzesło Tio Chair w zupełnie nowym, odświeżonym wydaniu. Z polskiego podwórka interesujaca okazała się wystawa „Zasoby” Agaty Nawotny oraz ekspozycja „195x:how old is modern” przygotowana przez Emilię Obrzut - seria obiektów vintage, które kwestionują definicję nowoczesności. W ramach konkursu Top Design Award, jak co roku, zaprezentowane zostały najlepsze projekty produktowe  - do ścisłego finału zakwalifikowały się 22 produkty wyróżnione w z 10 kategoriach. Wytypowano także najciekawsze polskie nazwiska i pracownie - swoje prace zaprezentowali: Fenek Studio, Michał Loba oraz Nikodem Szpunar. 


Podczas wydarzenia uczczono jubileusz 100-lecia Bauhausu prezentując w strefie LoveOriginal przełomowe, najbardziej znaczące projekty szkoły.


Czas generowania strony: -1656565778,99s