Karim Rashid - legenda światowego designu w Polsce! | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Karim Rashid - legenda światowego designu w Polsce!

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Karim Rashid będzie Gościem Specjalnym debiutujących targów Warsaw Home i Poland Design Festival, które odbędą się 21-23 października w PTAK WARSAW EXPO w podwarszawskim Nadarzynie. 


 

Na swoim koncie ma ponad 3000 zrealizowanych projektów, ponad 300 nagród i pracę w ponad 40 krajach świata. Jego prace znaleźć można w 20 stałych kolekcjach, a także w niezliczonych galeriach, muzeach i sklepach na całym świecie. Karim Rashid jest powszechnie znany z przekraczania granic i horyzontów konsumentów, rozpowszechniania znaczenia wzornictwa w życiu codziennym, a przede wszystkim z ciągłego flirtu z różnymi dziedzinami sztuki; flirtu, który rodzi dzieła niezwykłe. Jego współpraca z włoskim producentem winylowych tapet Glamora zaowocowała projektami 9 grafik ściennych, które swoim designem zachwyciły klientów i znawców branży. Kolekcja Multiverse jest pełna futurystycznych motywów, biomorficznych kształtów, słynnych krzywizn i optycznych złudzeń. To idealne połączenie wizji, kreatywności i najwyższej jakości. Grafiki zaprojektowane przez Karima Rashida dla marki Glamora od niedawna można kupić w salonach sieci Dekorian.

 

Określany mianem poety plastiku, Karim Rashid będzie gościem zbliżających się targów Warsaw Home i Poland Design Festival. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia wygłosi specjalny wykład Future of design (sobota 22.10, godz. 13.30) i zaprezentuje swoje najnowsze pomysły. Wśród nich znajdą się produkty zaprojektowane m.in. dla marki BoConcept. Co jeszcze? O tym warto się przekonać osobiście — w dniach 21-23 października w halach wystawienniczych PTAK WARSAW EXPO. 

 

Karim Rashid będzie jednym z wielu znanych gości targów Warsaw Home i Poland Design Festival. Na targowych ekspozycjach w Nadarzynie będzie można podziwiać ponadto prace m.in. Oskara Zięty, Tomka Rygalika, Roberta Majkuta, Stephana Koziola i wielu, wielu innych projektantów, artystów i rzemieślników. W sumie podczas imprezy swoje produkty (meble oraz artykuły wyposażenia i dekoracji wnętrz) pokaże ponad 200 marek. Oprócz tych dużych i bardzo dobrze znanych, pojawią się również niewielkie manufaktury i pracownie, które coraz odważniej wypływają na wody europejskiego, a nawet światowego wzornictwa użytkowego. 

 

Warsaw Home i Poland Design Festival to nie tylko ekspozycje, ale również wystawy, prelekcje i warsztaty. Ikony polskiego wzornictwa — najpiękniejsze i najbardziej innowacyjne krzesła powstałe w latach 1941–2014, będzie można zobaczyć w ramach wystawy Usiądź Po Polsku. Ich zestawienie obrazuje nie tylko ewolucję stylu i technologii, ale prezentuje także współczesne ikony polskiego designu autorstwa uznanych projektantów (m.in. Piotra Kuchcińskiego, Tomasza Rygalika, Oskara Zięty czy Tomasza Augustyniaka) oraz projektantów młodszego pokolenia (np. Nikodema Szpunara czy Marii Jeglińskiej). Wśród klasyków i nowości zobaczymy produkty takich marek, jak: Nowy Styl, Paged, Comforty, Fameg, Sitag, Noti czy Profi M.

 

Natomiast architekci i młodzi projektanci z pewnością chętnie skorzystają z unikalnych warsztatów ARCHIDAY. To nowoczesne i interaktywne wydarzenie powstało po to, aby twórcy mogli rozwijać swoje umiejętności oraz podnosić kwalifikacje. Prelegentami są wykładowcy uczelni wyższych, ludzie biznesu oraz trenerzy i coachowie. W ramach ARCHIDAY stworzono także strefę Pomagamy urządzić, w której architekci odpowiedzą na pytania o aranżację naszych wnętrz, co może okazać się wartościową wskazówką przy tworzeniu wymarzonego domu lub mieszkania.

 

Coś dla siebie znajdą również ci, którzy inspiracji szukają w Internecie i przestrzeni blogowej. Specjalnie dla nich przygotowana zostanie Strefa Blogerów. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest doradztwo w zakresie projektowania i dekoracji wnętrz oraz pomoc w poznaniu asortymentu prezentowanego przez wystawców. Uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładu na temat trendów i tendencji aranżacji wnętrz obowiązujących w najbliższych latach, a także wziąć udział w warsztatach ze stylizacji i dekoracji wnętrz. 

 

Warsaw Home odbędą się w dniach 21-23 października w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie przy Al. Katowickiej 62. 

 

Ogromnym ułatwieniem dla tych, którzy będą chcieli dotrzeć na targi, będzie zorganizowana na czas imprezy komunikacja z i do Warszawy. Co 30 minut,  w godzinach od 10 do 17, z Dworca Centralnego, przez Dworzec Zachodni, ruszać będzie shuttle bus, który dowiezie wszystkich zainteresowanych prosto pod hale wystawiennicze.

 

Po więcej informacji zapraszamy www.polanddesignfestival.eu, www.warsawhome.eu

 

Czas generowania strony: -1656984369,67s