Jubileuszowy Wiedeń | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Jubileuszowy Wiedeń

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Przed nami kolejny festiwalowy tydzień, czyli Vienna Design Week w Austrii. W programie jubileuszowej, 10-tej edycji znajdą się wystawy polskich projektantów. 


 

Vienna Design Week to najważniejsze wydarzenie festiwalowe dotyczące wzornictwa w Austrii i jedno z najbardziej liczących się w Europie. Festiwal gromadzi ponad 360 tysięcy gości z całego świata. Tematem przewodnim 10. edycji VDW jest design graficzny i industrialny.  

 

W programie Vienna Design Week znajdziemy wystawy, warsztaty, seminaria i wycieczki z przewodnikiem po Wiedniu. Wiedeński Tydzień Designu co roku zaprasza inne państwo gościnne, które współtworzy agendę festiwalu. W roku 2016 Austria zaprosiła do współpracy jedno z państw sąsiedzkich, a mianowicie Czechy. 

 

Okrągła rocznica to czas podsumowań. Na 10-te urodziny VDW Wiedeń przygotował wystawę pod tytułem 10 Years of VIENNA DESIGN WEEK Featuring the City. Ekspozycja przedstawia strategię festiwalu, który stał się niezastąpioną kreatywną platformą dla młodych designerów. Poszukując podsumowania najlepszych projektów i inicjatyw festiwalu z ostatniej dekady, warto sięgnąć po nowo wydaną książkę Stadtarbeit, której współautorką jest Lilli Hollein, dyrektorka VDW.

 

Przeglądając uważnie program festiwalu, można znaleźć również polskie akcenty. Agnieszka Bar zaprezentuje autorską wystawę Celebrating glass, której projekt wsparło Culture.pl i ASP we Wrocławiu. W ramach kolektywu Spazio Pulpo i wystawy Against the grain swoje prace przedstawi Chmara.rosinke, jeden z najbardziej utytułowanych młodych polskich zespołów projektowych. 

 

Więcej o Vienna Design Week: www.viennadesignweek.at/festival.php

Więcej o Chmara.rosinke: www.viennadesignweek.at/player.php?id=209

Więcej o Agnieszce Bar: www.viennadesignweek.at/player.php?id=491

Czas generowania strony: -1656978019,72s