| Dekorian Home
logo dekorianhome
WYDARZENIA | 2020-07-24

Innowacyjna technologia GlamPure pomaga chronić środowisko

Wychodząc naprzeciw popularnej ostatnimi laty i jakże ważnej idei zrównoważonego rozwoju, specjaliści Glamora stworzyli innowacyjną technologię GlamPure. Rezultatem ich badań jest niesamowity produkt łączący piękno, funkcjonalność, ale też dbałość o bezpieczeństwo nasze i całego środowiska naturalnego. Czym jest i dlaczego jest taki niezwykły?
Udostępnij


GlamPure to przede wszystkim odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie osób, które odczuwają wewnętrzny popęd do życia w bardziej naturalnym wymiarze i harmonii rytmów biologicznych. Mocno zaznaczył się tutaj trend biofilii, dzięki któremu wielu ludzi zdało sobie sprawę, jak mocno przez ciągłe zamykanie się w ścianach budynków bez duszy, oddaliło się od natury. To rozwiązanie dla tych, którzy poszukują projektowania charakteryzującego się wysokimi parametrami estetycznymi oraz jakościowymi.

Wykonany w całości z biodegradowalnych surowców roślinnych, GlamPure naturalnie ozdabia wnętrza. Wiodącą rolę w składzie materiału stanowi len europejski, efektowne, bardzo funkcjonalne włókno tekstylne, które tchnie energią w okleinę ścienną o organicznej, nieregularnej fakturze. Drugim składnikiem jest uzyskiwana z celulozy, wiskoza, która nadaje materiałowi wyjątkową trwałość. To ekologiczne pochodzenie tapet GlamPure powoduje, iż mają one znikomy wpływ na środowisko, jest wolny od metali ciężkich, syntetycznych barwników czy formaldehydów. Dodatkowo wyróżnia się właściwościami pochłaniającymi wilgoć, izolującymi, regulującymi ciepło, antyalergicznymi.

GlamPure jest częścią świadomego wyboru, który ma na celu dobrobyt przyrody, koncentrując się na zrównoważonych materiałach o niewielkim wpływie na środowisko. Zrównoważony jest również cały proces, począwszy od badań nad naturalnymi materiałami, przez produkcję ograniczającą szkodliwy wpływ na środowisko, aż po logistykę i komunikację. Wybierając rozwiązania o niskim wpływie na środowisko, takie jak komunikacja cyfrowa lub wyłączne wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu do pakowania i materiałów promocyjnych offline, Glamora rozpoczyna ścieżkę odpowiedzialności korporacyjnej w zakresie ochrony środowiska.

Wszystko po to, aby przywrócić utraconą równowagę między ludźmi, codziennymi przestrzeniami życia i przyrodą.