IMPLANT na Chmielnej | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-12-16

IMPLANT na Chmielnej

Trzy poziomy, ponad 270 kontenerów, nowoczesne, przeszklone powierzchnie i nietypowe rozwiązania konstrukcyjne i ekologiczne. W środku biura, butiki i restauracje, sale koncertowe. Na Chmielnej w Warszawie powstaje innowacyjne centrum handlu i rozrywki zaprojektowane przez Jakuba Szczęsnego.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Architekt kilka lat temu zdobył  popularność dzięki projektowi 14 metrowego Domu Kereta, który powstał w wąskiej szczelinie między blokiem a kamienicą na rogu warszawskich ulic Chłodnej i Żelaznej. Szczęsny, który lubi tworzyć obiekty w skali mikro, tym razem zaprojektował centrum w skali maksi, bo na ok. 10 tyś. metrów kw. W IMPLANCIE, ,będzie można zrobić zakupy, obejrzeć wystawę, posłuchać muzyki, spróbować świetnej kuchni, bo nowoczesna przestrzeń podzielona zostanie na trzy strefy: gastronomiczną, usługowo-handlową oraz eventową.

Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne jakie zostaną zastosowane pozwolą ograniczyć zanieczyszczenie powietrza i emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Inspiracją dla tego unikalnego konceptu architektonicznego były inne modułowe konstrukcje znajdujące się w światowych metropoliach, jak np. BoxPark w Londynie czy ArtBox w Bangkoku. 


Chcemy aby IMPLANT pełnił funkcje społeczne i był ważnym miejscem wydarzeń kulturalnych. To projekt absolutnie unikalny i pierwszy tego typu w Polsce. Przykładamy wielką wagę do wyboru najemców i firm partnerów, z którymi będziemy współpracować – mówi Łukasz Koziński, współpomysłodawca projektu IMPLANT. Budujemy przyjazny lokalnej społeczności obiekt, z którego oferty chce się korzystać, bo nad aspekty komercyjne przedkładamy takie zagadnienia jak atmosfera, charakter miejsca czy otwarcie na pomysły i potrzeby warszawiaków. To wspólna przestrzeń, która dzięki swojej różnorodności stanie się żywą częścią tkanki miejskiej – mówi Łukasz Koziński.

Inwestycja jest projektem firmy Nowa Epoka Handlu. Ukończenie budowy przewidziane jest na wiosnę 2019 r. 

Czas generowania strony: -1656977624,40s