Holenderski mistrz upcyclingu Piet Hein Eek na Łódź Design Festival! | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-05-14

Holenderski mistrz upcyclingu Piet Hein Eek na Łódź Design Festival!

Po kwietniowych targach w Mediolanie, przyszła kolej na Łódź. Tym razem polskie miasto na tydzień zamieni się w stolicę designu. Łódź Design Festival zbliża się wielkimi krokami. Tym, którzy jeszcze nie wiedzą przypominamy, że w tym roku nie na jesieni, ale właśnie w maju rusza kolejna edycja tej prestiżowej imprezy. Wielkie otwarcie już w ten weekend!
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

W tym roku będzie wyjątkowo, bo organizatorom udało się zaprosić dwie największe gwiazdy światowego formatu. Oprócz hiszpańskiego designera Jaimego Hayona, gościem specjalnym tegorocznej edycji forum BiznesUp! design made in Poland będzie Piet Hein Eek, holenderski projektant i kreator trendów. Ten ceniony na całym świecie absolwent prestiżowej Design Academy w Eindhoven uznawany jest za mistrza  twórczego wykorzystania odpadów w designie. Upcykling to już od wielu lat jego specjalność. Piet Hein Eek stawia przede wszystkim na kreatywne i niestandardowe rozwiązania, które są jednocześnie świadomym projektowaniem mającym na celu propagowanie ekologicznych rozwiązań.


Na stałe współpracuje z największymi markami zajmującymi się wykończeniem wnętrz. Ostatnio owocem współpracy projektanta z marką IKEA  są między innymi kolekcje JASSA oraz INDUSTRIELL obejmujące szeroki wybór mebli i oświetlenia oraz akcesoriów. Piet Hein Eek tworząc projekty dla największych marek kieruje się przede wszystkim ekologicznymi rozwiązaniami, wykorzystując dostępne materiały. 


W Łodzi, w piątek, 25 maja o godzinie 17:30, podczas wykładu otwartego, opowie o ekologii w służbie współczesnego designu. Zapraszamy!


Czas generowania strony: -1656984220,69s