Galeria handlowa porośnięta drzewami | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2019-11-27

Galeria handlowa porośnięta drzewami

W ostatnich latach stale rośnie liczba galerii handlowych, które pojawiają się również w mniejszych miejscowościach. Ze względu na nowoczesny design są dużą ozdobą dla miasta, ale jak udowodniła brytyjska pracownia architektoniczna Heatherwick Studio, mogą spełniać dużo ważniejsze funkcje, np. neutralizować zanieczyszczenia powietrza. Abstrakcyjny pomysł? Przenieśmy się do Szanghaju, gdzie szalony projekt spotkał się z niemałym uznaniem.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Projekt galerii handlowej „1000 drzew” niewątpliwie zachwyca swoim wyglądem zewnętrznym. Budynek, składający się z kilku brył, pełen jest drzew oraz krzewów, które są umieszczone w ogromnych betonowych kolumnach będących konstrukcyjną częścią budowli. Trzy rodzaje donic są przedłużeniem kolumn. Całość przypomina górę porośniętą drzewami, których pnie przechodzą przez trzy poziomy parkingu i osiem pięter części handlowej, a korona rozkłada się już na zewnątrz.

Według najnowszych informacji pierwsza część galerii handlowej 1000 drzew otworzy się dla klientów już w 2020 roku. Druga część centrum ma mieć formę jeszcze "wyższej i bardziej zróżnicowanej góry". W kolejnej fazie rozwoju powstanie też 900-metrowy odcinek nadrzecznej przestrzeni publicznej i park o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych, który będzie obejmował ścieżkę do joggingu, ogród rzeźb i szereg miejsc na imprezy plenerowe.

Czas generowania strony: -1656982767,21s