Frida w V&A Museum | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-08-25

Frida w V&A Museum w Londynie

Po ubiegłorocznych wystawach Fridy Kahlo w Łodzi i w Poznaniu przyszła pora na Londyn. Jeszcze tylko przez dwa miesiące można obejrzeć w V&A Museum pierwszą na brytyjskich wyspach wystawę poświęconą meksykańskiej artystce.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Od 16 czerwca w londyńskim Victoria & Albert Museum prezentowana jest interesująca wystawa poświęcona niezwykłej meksykańskiej artystce Fridzie Kahlo, a właściwie jej garderobie. Ekspozycja jest tym bardziej fascynująca, iż prezentowane oryginalne tehuańskie stroje noszone przez malarkę, a także kosmetyki jakich używała, pochodzą ze stosunkowo niedawno otwartego, bo 14 lat temu - domu  Fridy.  Casa Azul czyli Niebieski Dom, w którym artystka się urodziła i w którym spędziła całe swoje życie został zapieczętowany po jej śmierci w 1954 roku i zgodnie z wolą jej męża Diego Rivery otwarty dopiero 50 lat po śmierci artystki. 

Na wystawie Frida Kahlo. Making Her Self Up prezentowane są piękne, barwne, wzorzyste tkaniny o bogatych haftach, efektowna biżuteria, nawet… drewniana proteza malarki ze skórzanym bucikiem zdobionym jedwabiem z haftowanymi motywami chińskimi. Barwne stroje Fridy, jej oryginalna uroda z zawsze pięknie podkreślonymi czerwonymi ustami, stały się jej znakiem rozpoznawczym i inspiracją dla wielu artystów i projektantów. 


Wystawa Frida Kahlo. Making Her Self Up, V&A Museum w Londynie, czynna jest do 4 listopada 2018. 


<