Edycja artykułu DOBRE ŻYCIE na Łódź Design Festival 2019 | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2019-05-20

DOBRE ŻYCIE na Łódź Design Festival 2019

Jaki jest przepis na dobre życie? Co tak naprawdę daje nam poczucie szczęścia, spokoju, luksusu czy bezpieczeństwa? W znalezieniu odpowiedzi na te pytania pomogą czołowi polscy i światowi eksperci, zaproszeni na 13. edycję Łódź Design Festival, która potrwa do 26 maja. Warto przez ten tydzień na chwilę zwolnić, odetchnąć i zastanowić się - czy dzieła architektów, artystów, designerów mogą nam zaprojektować dobre życie? I co ono, również w relacji z przedmiotami, oznacza?
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Łódź Design Festival przez lata wypracował sobie opinię międzynarodowej imprezy, która przyciąga projektantów, designerów i architektów z całego świata. Podczas 13. edycji ŁDF również nie mogło zabraknąć wybitnych postaci, dlatego zaproszono między innymi Jaime Hayona i Form Us With Love. Jaime Hayon zainspirowany Łodzią i zauroczony klimatem festiwalu sam zaproponował przygotowanie premierowej instalacji: “MASQUEMASK Installation”. Koncepcją powstania było stworzenie szeregu masek inspirowanych grafikami i osobistym, trójwymiarowym wszechświatem, kolorem, liniami i motywami. To podróż po powierzchni oddziałującej z formą. Z kolei Form Us With Love to jedno z najsłynniejszych europejskich studiów projektowych. Wystawa "Na styku kultury i przemysłu" podczas nadchodzącej edycji Łódź Design Festival będzie kwintesencją ich działań i ideologii.

Równie interesujący będą goście tegorocznego ARCHIBLOKU, który upłynie pod hasłem DOBRE MIASTO. Do wzięcia udziału w dyskusji, którą jak co roku poprowadzi Filip Springer, organizatorzy zaprosili m.in. Zbigniewa Maćkówa, Natalię Paszkowską i Pawła Jaworskiego. W tegorocznym ARCHIBLOKU goście będą starali się odpowiedzieć na pytanie: czy pieniądze, głównie unijne, wpompowane w przebudowę i modernizację polskich miast rzeczywiście uczyniły te miasta lepszymi?

To tylko część z obszernego programu wydarzeń, które na publiczność czekają w Centrum Festiwalowym przy ul. Tymienieckiego 3. Jak co roku organizatorzy Łódź Design Festival zaplanowali szereg działań na terenie miasta. Na terenie Łódzkiego Centrum Wydarzeń działać będzie Punkt Porad Roślinnych, w nowo powstałym hotelu PURO otwarta zostanie wystawa prezentująca plakaty inspirowane spuścizną Bauhausu, a w Galerii Willa będzie można przekonać się, jak słowa charakterystyczne dla Łodzi interpretują czołowi polscy ilustratorzy.

Więcej informacji oraz bilety wstępu można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu www.lodzdesign.com. Serdecznie zapraszamy!

Czas generowania strony: -1656979134,67s