Edycja artykułu DOBRE ŻYCIE na Łódź Design Festival 2019 | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2019-05-20

DOBRE ŻYCIE na Łódź Design Festival 2019

Jaki jest przepis na dobre życie? Co tak naprawdę daje nam poczucie szczęścia, spokoju, luksusu czy bezpieczeństwa? W znalezieniu odpowiedzi na te pytania pomogą czołowi polscy i światowi eksperci, zaproszeni na 13. edycję Łódź Design Festival, która potrwa do 26 maja. Warto przez ten tydzień na chwilę zwolnić, odetchnąć i zastanowić się - czy dzieła architektów, artystów, designerów mogą nam zaprojektować dobre życie? I co ono, również w relacji z przedmiotami, oznacza?
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Łódź Design Festival przez lata wypracował sobie opinię międzynarodowej imprezy, która przyciąga projektantów, designerów i architektów z całego świata. Podczas 13. edycji ŁDF również nie mogło zabraknąć wybitnych postaci, dlatego zaproszono między innymi Jaime Hayona i Form Us With Love. Jaime Hayon zainspirowany Łodzią i zauroczony klimatem festiwalu sam zaproponował przygotowanie premierowej instalacji: “MASQUEMASK Installation”. Koncepcją powstania było stworzenie szeregu masek inspirowanych grafikami i osobistym, trójwymiarowym wszechświatem, kolorem, liniami i motywami. To podróż po powierzchni oddziałującej z formą. Z kolei Form Us With Love to jedno z najsłynniejszych europejskich studiów projektowych. Wystawa "Na styku kultury i przemysłu" podczas nadchodzącej edycji Łódź Design Festival będzie kwintesencją ich działań i ideologii.

Równie interesujący będą goście tegorocznego ARCHIBLOKU, który upłynie pod hasłem DOBRE MIASTO. Do wzięcia udziału w dyskusji, którą jak co roku poprowadzi Filip Springer, organizatorzy zaprosili m.in. Zbigniewa Maćkówa, Natalię Paszkowską i Pawła Jaworskiego. W tegorocznym ARCHIBLOKU goście będą starali się odpowiedzieć na pytanie: czy pieniądze, głównie unijne, wpompowane w przebudowę i modernizację polskich miast rzeczywiście uczyniły te miasta lepszymi?

To tylko część z obszernego programu wydarzeń, które na publiczność czekają w Centrum Festiwalowym przy ul. Tymienieckiego 3. Jak co roku organizatorzy Łódź Design Festival zaplanowali szereg działań na terenie miasta. Na terenie Łódzkiego Centrum Wydarzeń działać będzie Punkt Porad Roślinnych, w nowo powstałym hotelu PURO otwarta zostanie wystawa prezentująca plakaty inspirowane spuścizną Bauhausu, a w Galerii Willa będzie można przekonać się, jak słowa charakterystyczne dla Łodzi interpretują czołowi polscy ilustratorzy.

Więcej informacji oraz bilety wstępu można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu www.lodzdesign.com. Serdecznie zapraszamy!

<