Dekorian Design Day Szczecin | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-02-08

Dekorian Design Day Szczecin

W najbliższy wtorek, 13 lutego, zapraszamy wszystkich miłośników dobrego designu do szczecińskiego salonu Dekorian. Premierowe grafiki ścienne, nowatorskie oświetlenie oraz najwyższej jakości podłogi zostaną zaprezentowane w ramach Dekorian Design Day.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter


O dobrym designie coraz więcej mówi się i pisze nie tylko w branżowej prasie poświęconej architekturze i wystrojowi wnętrz, ale także w mediach. Dziś, mając na uwadze, że to, czym się otaczamy odzwierciedla to, kim jesteśmy coraz bardziej zwraca się uwagę nie tylko na estetykę danego przedmiotu, ale także funkcjonalność, oryginalność, odpowiedzialność społeczną producenta czy podejście do ekologii. To tylko niektóre składowe dobrego designu, któremu ponadczasowość i uniwersalność gwarantuje harmonijne zestawienie formy i funkcji. Projektant odkrywa, wychodzi poza utarte schematy, czerpie inspiracje z najróżniejszych źródeł, bazuje na sile wyobraźni… tak powstają wyjątkowe projekty. Jeśli dodatkowo cechują się prostotą i oszczędnym stylem to są skazane na sukces.


W świat dobrego designu ruszymy razem z wielobarwnymi, nieszablonowymi motywami, wzorami i kolorami najnowszych grafik ściennych. O tym, co unikatowe, niezwykłe, niepowtarzalne w grafikach Glamora, Omexco, MINDTHEGAP, Giardini opowie ekspert Dekorian  w dziedzinie tapet i grafik ściennych, Magdalena Dąbrowska.


Z kolei o nowoczesnym wzornictwie w podłogach winylowych, drewnianych i ceramicznych będzie można podyskutować z Maciejem Wolniakiem, który wie o nich absolutnie wszystko. Ekspert Dekorian w dziedzinie podłóg przedstawi także najnowsze trendy we wzornictwie dywanów i wykładzin. W końcu, nowoczesny i minimalistyczny styl coraz częściej sięga po nieszablonowe rozwiązania na podłogi.


By grafiki ścienne czy podłogi dobrze prezentowały się we wnętrzach konieczne jest dobrze dobrane oświetlenie. To, jak funkcjonalność może iść w parze z oryginalnym designem w dziedzinie światła, zaprezentuje dyrektor działu oświetlenia w firmie Dekorian: Teresa Lupa- Bartków. Pod kopułą szczecińskiego salonu zagoszczą włoskie lampy Artemide; pełne elegancji, kunsztowności i nieodpartego uroku lampy Stylistic Cristal oraz innowacyjne formy „made in Poland” Cleoni.


Dekorian Design Day to cykliczne wydarzenie, na którym żaden przedmiot nie znajduje się przez przypadek. Dodatkowo, w Szczecinie przygotowaliśmy dla odwiedzających niepowtarzalną niespodziankę! Coś, co do tej pory widzieli tylko nieliczni. Nasz gość specjalny: Agnieszka Fleischer, nie tylko zaprezentuje własnoręcznie tkane łapacze moli”, ale także opowie o tym, jaki udział w ich powstaniu mają jej najbliżsi. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w tej trudnej „sztuce dawnej”. A ci, którym dopisze szczęście, będą mieli okazje skorzystać z 4-godzinnych warsztatów, w czasie których będzie można stworzyć autorski, tylko swój „łapacz moli”.


Spotkajmy się 13 lutego 2018 r. w salonie Dekorian w Szczecinie przy ul. Struga 15.


Czas generowania strony: -1686386865,19s