Dekorian Design Day | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-12-11

Dekorian Design Day

W najbliższy wtorek, 12 grudnia, na wszystkich miłośników dobrego designu czeka nie lada gratka. Poznański salon Dekorian zamieni się w przestrzeń targową. Na Dekorian Design Day zaprezentowane zostaną premiery, najnowsze wzory oraz najwyższej klasy materiały z działu oświetlenia, tapet oraz podłóg. O dobrym designie będzie można nie tylko porozmawiać, ale przede wszystkim go zobaczyć i sprawdzić w praktyce.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Dobry design wyróżnia się nie tylko oryginalną formą, ale przede wszystkim użytecznością oraz doskonałą funkcjonalnością. Jak mawiał Phillippe Starck, „dobrze zaprojektowane przedmioty należą się każdemu. Gospodyni domowej i milionerowi”. Taką wyjątkową funkcjonalność łączącą się z nowoczesnym wzornictwem będzie można zobaczyć na przykładzie podłóg angielskiej marki Designflooring, która jest jednym z najbardziej znanych i cenionych producentów podłóg winylowych na świecie. „Warto przyjrzeć się z bliska najnowszej kolekcji podłóg Korlok: dwanaście wzorów inspirowanych drewnem z europejskich i północnoamerykańskich lasów. Korlok to piękno świata przyrody przełożone na język designu – przekonuje Maciej Wolniak, ekspert Dekorian w dziedzinie podłóg. Wyróżnikiem tej serii jest bezklejowa metoda montażu – każdy będzie mógł spróbować samodzielnie zamontować deski winylowe. A tym, którzy cenią kreatywność, z pewnością spodoba się możliwość samodzielnej aranżacji posadzki przy pomocy podłóg DFI” - dodaje.

W wielobarwny, różnowymiarowy świat kolorów, niecodziennych faktur i niebanalnych wzorów przeniosą nas grafiki ścienne oraz tapety wiodących światowych marek. Sekrety najnowszych kolekcji, unikatowego wzornictwa oraz najwyższej jakości materiałów będzie zdradzać Magdalena Dąbrowska, ekspert Dekorian w dziedzinie tapet i grafik wielkoformatowych, oraz zaproszeni przez nią wyjątkowi goście. Oprócz najnowszych katalogów takich marek jak: Omexco, Giardini, Sandudd, MINDTHEGAP czy Glamora każdy będzie mógł wyjść z salonu z darmowymi próbkami.

By wnętrze posiadało wyjątkowy klimat, konieczne jest odpowiednio dobrane oświetlenie. W czasie Dekorian Design Day przedstawione zostaną najnowsze trendy w projektowaniu lamp, nowatorskie modele oraz nowinki techniczne. W Poznaniu zagoszczą premierowe produkty takich oświetleniowych marek jak: Marset, Cleoni, BPM oraz stylistic light. „Hiszpański temperament oraz oryginalną filozofię wprost z Półwyspu Iberyjskiego będzie można podziwiać w premierowych oprawach marki Marset – mówi Teresa Lupa-Bartków, dyrektor działu oświetlenia w firmie Dekorian. Z kolei dyskretne, pełne elegancji techniczne lampy BPM oraz najnowsze oprawy >made in Poland< Cleoni pozwolą dostrzec, jak wielkie możliwości niesie ze sobą współczesne oświetlenie, które oprócz innowacyjnych form i unikatowego designu charakteryzuje się także doskonałą funkcjonalnością. A miłośników elegancji i ponadczasowego stylu zachwyci światło subtelnie sączące się przez kryształ. Gwarantuję, że obok lamp Stylistic Light nie sposób przejść obojętnie!” - dodaje ekspertka.

Dekorian Design Day to wyjątkowe wydarzenie. Pasja i miłość do pięknych przedmiotów są jego cechami charakterystycznymi. Spotkajmy się 12 grudnia w salonie Dekorian w Poznaniu przy ul. Klinkierowej 7.

<