Dekorian Design Day | Dekorian Home
logo dekorianhome
WYDARZENIA | 2017-12-11

Dekorian Design Day

W najbliższy wtorek, 12 grudnia, na wszystkich miłośników dobrego designu czeka nie lada gratka. Poznański salon Dekorian zamieni się w przestrzeń targową. Na Dekorian Design Day zaprezentowane zostaną premiery, najnowsze wzory oraz najwyższej klasy materiały z działu oświetlenia, tapet oraz podłóg. O dobrym designie będzie można nie tylko porozmawiać, ale przede wszystkim go zobaczyć i sprawdzić w praktyce.
Udostępnij

Dobry design wyróżnia się nie tylko oryginalną formą, ale przede wszystkim użytecznością oraz doskonałą funkcjonalnością. Jak mawiał Phillippe Starck, „dobrze zaprojektowane przedmioty należą się każdemu. Gospodyni domowej i milionerowi”. Taką wyjątkową funkcjonalność łączącą się z nowoczesnym wzornictwem będzie można zobaczyć na przykładzie podłóg angielskiej marki Designflooring, która jest jednym z najbardziej znanych i cenionych producentów podłóg winylowych na świecie. „Warto przyjrzeć się z bliska najnowszej kolekcji podłóg Korlok: dwanaście wzorów inspirowanych drewnem z europejskich i północnoamerykańskich lasów. Korlok to piękno świata przyrody przełożone na język designu – przekonuje Maciej Wolniak, ekspert Dekorian w dziedzinie podłóg. Wyróżnikiem tej serii jest bezklejowa metoda montażu – każdy będzie mógł spróbować samodzielnie zamontować deski winylowe. A tym, którzy cenią kreatywność, z pewnością spodoba się możliwość samodzielnej aranżacji posadzki przy pomocy podłóg DFI” - dodaje.

W wielobarwny, różnowymiarowy świat kolorów, niecodziennych faktur i niebanalnych wzorów przeniosą nas grafiki ścienne oraz tapety wiodących światowych marek. Sekrety najnowszych kolekcji, unikatowego wzornictwa oraz najwyższej jakości materiałów będzie zdradzać Magdalena Dąbrowska, ekspert Dekorian w dziedzinie tapet i grafik wielkoformatowych, oraz zaproszeni przez nią wyjątkowi goście. Oprócz najnowszych katalogów takich marek jak: Omexco, Giardini, Sandudd, MINDTHEGAP czy Glamora każdy będzie mógł wyjść z salonu z darmowymi próbkami.

By wnętrze posiadało wyjątkowy klimat, konieczne jest odpowiednio dobrane oświetlenie. W czasie Dekorian Design Day przedstawione zostaną najnowsze trendy w projektowaniu lamp, nowatorskie modele oraz nowinki techniczne. W Poznaniu zagoszczą premierowe produkty takich oświetleniowych marek jak: Marset, Cleoni, BPM oraz stylistic light. „Hiszpański temperament oraz oryginalną filozofię wprost z Półwyspu Iberyjskiego będzie można podziwiać w premierowych oprawach marki Marset – mówi Teresa Lupa-Bartków, dyrektor działu oświetlenia w firmie Dekorian. Z kolei dyskretne, pełne elegancji techniczne lampy BPM oraz najnowsze oprawy >made in Poland< Cleoni pozwolą dostrzec, jak wielkie możliwości niesie ze sobą współczesne oświetlenie, które oprócz innowacyjnych form i unikatowego designu charakteryzuje się także doskonałą funkcjonalnością. A miłośników elegancji i ponadczasowego stylu zachwyci światło subtelnie sączące się przez kryształ. Gwarantuję, że obok lamp Stylistic Light nie sposób przejść obojętnie!” - dodaje ekspertka.

Dekorian Design Day to wyjątkowe wydarzenie. Pasja i miłość do pięknych przedmiotów są jego cechami charakterystycznymi. Spotkajmy się 12 grudnia w salonie Dekorian w Poznaniu przy ul. Klinkierowej 7.