Cyrkowa Kolekcja Marcela Wandersa dla Alessi | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Cyrkowa Kolekcja Marcela Wandersa dla Alessi

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Jaskrawe kolory i fantazyjne kształty. Przedmioty, które opowiadają historię i przenoszą w niezwykły świat.


 

Alessi od dawna wyznacza standardy w dziedzinie produkcji naczyń i akcesoriów gospodarstwa domowego, zwłaszcza ze stali nierdzewnej. Najnowsza kolekcja łączy perfekcję marki z niezwykłą wyobraźnią Marcela Wandersa, holenderskiego designera, który zasłynął projektem Knotted Chair (1996). „Cyrk zachwyca swoją widowiskowością, a to co można w nim zobaczyć, usłyszeć, poczuć, zostaje w nas na zawsze. To jedyne w swoim rodzaju przeżycie, które starałem się ożywić w tej kolekcji” - mówi projektant.

 

Alessi

 

01 alessi circus strongman product content cs 450x300

 

Od samego początku, Marcel Wanders i dyrektor kreatywny Alessi - Gabriel Chiave chcieli skrupulatnie prześledzić i pozostawać możliwie blisko historycznych, zaskakujących symboli cyrkowych. Ich celem było stworzenie serii produktów, które będą kolekcjonowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie jako rodzinne pamiątki. Kolekcja Circus obejmuje talerze i tace ze stali, ceramiczne misy i kubki, a także puszki i pojemniki do przechowywania. Wykorzystano w niej śmiałe wzory geometryczne: koła, paski, romby i trójkąty oraz dynamiczne kolory: biały, czarny , żółty, czerwony i złoty. Każdy jej element zdumiewa i bawi.

 

05 alessi circus jester product content cs 450x300

 

02 alessi circus ballerina product content cs

 

Pracownia Wandersa powołała do życia specjalnych bohaterów, którzy opowiadają historię rzeczy. Dziadek do orzechów, The Strongman, jest cyrkowym atletą; korkociąg, The Jester, błaznem; pozytywka, The Ballerina, akrobatką; wodzirej, Ringleader, śmiesznym konferansjerem; dozownik cukierków, The Candyman, klaunem który hojnie rozdaje słodycze dorosłym i dzieciom. Każdy z modeli zostanie wyprodukowany w limitowanej edycji 999 sztuk.

 

03 alessi circus ringleader product content cs 450x300

 

04 alessi circus candyman product content cs

 

 

<