Betonowa wstęga | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2019-10-29

Betonowa wstęga

Czy za pomocą betonu można nadać przestrzeni lekkości? Choć brzmi to kuriozalnie, Antony Gibbon swoim najnowszym projektem, udowadnia, że tak. Według Brytyjczyka beton to doskonały budulec, który nie musi być wykorzystywany tylko i wyłącznie przy ciężkich i topornych blokach. Dowodem tego jest koncepcja luksusowej rezydencji w kształcie sinusoidalnej wstęgi.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Rezydencja ma odzwierciedlać faliste linie wzgórz otaczające posiadłość, a także morskie fale obijające się o brzeg. Podzielony na dwie części: dzienną oraz prywatną jest nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale też funkcjonalny. Uwagę zwracają szklane drzwi wejściowe, przypominające szczelinę w betonie. Miejsca, w których wstęga się unosi przewidziano widokowe tarasy.

Antony Gibbon to pochodzący z Wielkiej Brytanii architekt, który postrzega środowisko naturalne jako ważną siłę napędową swojej pracy. Na jego stronie internetowej możemy przeczytać:  “każda struktura jest tworzona indywidualnie, aby uwzględnić otoczenie przy użyciu zrównoważonych materiałów tam, gdzie to możliwe. Priorytetem jest stworzenie między naturą, a architekturą”. Prace Brytyjczyka opisywane były na łamach takich magazynów jak Vanity Fair, Archdaily, Dweel, czy Fair.

Źródło: http://antonygibbondesigns.com

<