?Best of The Best? dla polskiego projektu płyty Laminam | Dekorian Home
logo dekorianhome
WYDARZENIA | 2017-10-12

?Best of The Best? dla polskiego projektu płyty Laminam

Udostępnij

Red Dot Design Award to największy i najsłynniejszy światowy konkurs wzornictwa przemysłowego, nazywany Oscarami Designu. Najwyższe wyróżnienie – „Red Dot: Best of the Best” - przyznawane jest za przełomowe wzornictwo produktu.


 

W 2016 roku zdobyło je jedynie 1,5% z ok. 5200 zgłoszeń nadesłanych przez producentów i projektantów z 57 krajów. W tym wąskim i szalenie prestiżowym gronie „najlepszych z najlepszych” w kategorii Red Dot Award: Product Design 2016 znalazł się polski projekt płyty ze spieków kwarcowych - Laminam Star Maker. To najnowszy projekt polskiego designera Mac Stopy, który specjalnie dla marki Laminam stworzył autorski wzór płyt o futurystycznym i minimalistycznym charakterze.

 

Laminam Star Maker jest trójwymiarową układanką pięciokątnych gwiazd, które wpisane są w większe, sześciokątne cieniowanie. Zaawansowana geometria wzoru cieniowania powoduje możliwość uzyskania wielu wzorów ułożenia tych płyt poprzez odpowiednie ich obracanie co 90 stopni i zestawianie z płytami sąsiednimi. Mozaika drobnych elementów o zorganizowanej strukturze stanowi doskonałe tło dla nowoczesnej aranżacji przestrzeni zarówno komercyjnej, jak i mieszkalnej.

 

„Choć bardzo cenię Red Dot Awards, projektując płytę Laminam Star Maker nie myślałem o zdobyciu tej nagrody” - mówi Mac Stopa, projektant nagrodzonego produktu. „Postanowiłem stworzyć produkt, którego poszukiwałem jako architekt do konkretnego wnętrza. Włoskie wielkoformatowe płyty Laminam okazały się niezwykle wdzięcznym tworzywem i skutecznie pobudziły moją wyobraźnię. Produkt finalny jest bardzo uniwersalny i może być stosowany na różnych polach – jako dekoracyjne wykończenie ścian, podłóg, elewacji, blatów kuchennych, ale także materiał do wykorzystania przy produkcji mebli” – dodaje Stopa.

 

Uroczysta ceremonia wręczenia nagród, która zgromadzi ok. 1200 osób, odbędzie 4 lipca 2016 r. i będzie punktem kulminacyjnym konkursu Red Dot Award: Product Design 2016.

 

(fot. materiały prasowe)