Bądźmy oryginalni! | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-10-06

Bądźmy oryginalni!

Jeszcze nie opadły emocje po targach Warsaw Home, a już szykuje się kolejna ważna impreza w branży wnętrzarskiej. W październiku, już za dwa tygodnie, rusza pierwsze w Polsce wydarzenie - „100% original design” czyli event mówiący stop podrabianym, czy nieco ładniej mówiąc, inspirowanym produktom.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

„Jesienią tego roku chcemy spełnić marzenie o wydarzeniu branży architektury wnętrz w Polsce bez kopii czy tak zwanych produktów inspirowanych. Powtarzamy jak mantrę i powtarzać będziemy: szanuj prawa autorskie, nie kradnij, pokochaj oryginał. W zakresie edukacji na temat oryginalnego wzornictwa jest jeszcze w Polsce bardzo dużo do zrobienia. Ze względu na swoją stołeczną lokalizację, MOOD CONCEPT może stać się w tej dziedzinie wydarzeniem przełomowym” – podkreśla Berenike Miłkowska-Milbrodt, prezes Stowarzyszenia loveOriginal, dla którego promocja dobrego designu i kreowanie mody na oryginalne produkty to strategiczne działania.


W październiku w Centrum EXPO XXI pojawią się tym razem tylko marki reprezentujące oryginalne wzornictwo. Gwarantem selekcji jest partner strategiczny MOOD CONCEPT, organizator konferencji pod hasłem „Inspiracja czy plagiat?”, podczas której planowany jest cykl dyskusji panelowych i prelekcji poświęconych tematyce kopiowania, przestrzegania praw autorskich i ochrony patentowej w branży meblowej i wyposażenia wnętrz. Konferencji towarzyszyć będzie wystawa „We loveOriginal”, przedstawiająca problem nieetycznego kopiowania dzieł najlepszych projektantów.

Zwiedzający przy okazji będą mieli okazję poznać historie powstania największych ikon światowego designu i zobaczyć z bliska najbardziej kultowe projekty gwiazd designu.

Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli zapoznać się także z wystawą tegorocznych laureatów międzynarodowego konkursu TOP DESIGN Award, który rozstrzygnięty został podczas wydarzenia arena DESIGN w marcu w Poznaniu. Na gości czekać będzie także Strefa Światła czy Galeria Innowacji łazienkowych oraz spotkanie z wielką gwiazdą światowego designu Ferruccio Lavianim, projektantem słynącym z nieszablonowych pomysłów oraz dyrektorem artystycznym marki Kartell.


Mood Concept Design 19-21 października Centrum EXPO XXI w Warszawie.


Czas generowania strony: -1656566389,69s