Arena DESIGN Poznań | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2018-03-15

Arena DESIGN Poznań

6-9 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się 10. edycja wydarzenia organizowanego pod hasłem GENERATIONS. Było to spotkanie ludzi o odmiennych wartościach, różnych perspektywach, których łączy… miłość do designu.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Arena Design to jedne z najbardziej prestiżowych targów wzornictwa w Polsce. Celem tegorocznego wydarzenia było połączenie doświadczenia i dorobku starszych z wizją i kreatywnością młodych. Jak budować relacje biznesowe w różnych grupach docelowych? W jaki sposób rozpoznać potrzeby? Czy możliwe jest tworzenie produktów tak, aby trafiły do wszystkich pokoleń? Z tymi pytaniami zmierzyli się: projektanci i architekci wnętrz, osoby poszukujące nowych materiałów i rozwiązań technologicznych, studenci szkół wyższych o profilu artystycznym, a także pasjonaci designu.

Targi były podzielone na sześć części tematycznych: forum, gdzie odbyły się wykłady i konferencje prowadzone przez polskich i zagranicznych ekspertów; wystawa TOP DESIGN, podczas której prezentowane były produkty finalistów konkursu TOP DESIGN award; EDUKACJA – zaprezentowane zostały prace projektantów; VIVA light – wystawa nowatorskich produktów, materiałów i technologii; wystawa gościa specjalnego; ATRIUM – przestrzeń przeznaczona do odpoczynku, spotkania ze znajomymi, zapoznania się z prasą branżową przy filiżance kawy.

Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć gości specjalnych – marki Ligne Roset współpracującej z najbardziej utalentowanymi oraz nagradzanymi projektantami oraz Studio Job, którego twórcy koncentrują się na dostarczaniu jedynych w swoim rodzaju i pionierskich produktów łączących sztukę z projektowaniem.

Adam Mickiewicz w Odzie do młodości pisał, że nie ma możliwości porozumienia młodszych ze starszymi. Tak bardzo różnią się od siebie, że próba dotarcia i zrozumienia może zakończyć się fiaskiem. Twórcy areny DESIGN odważyli się temu zaprzeczyć tworząc wydarzenie pod hasłem GENERATIONS. Dzięki spotkaniu uzyskali receptę na stworzenie perfekcyjnego, uniwersalnego designu. Nasi specjaliści, obecni podczas 10. edycji targów poznańskich, bogaci o nowe doświadczenia i wiedzę, służą Państwu pomocą w zakresie doboru pięknych i ponadczasowych przedmiotów z oferty Dekorian.


<