Podczas archiDAY 2019 na scenie głównej wystąpiło wielu znakomitych ekspertów. Gospodarze tegorocznej edycji prowadzili inspirujące rozmowy m.in. z uznanymi architektami, projektantami, dziennikarzami czy reprezentantami marek. Duże zainteresowanie wzbudziły rozmowy m.in. o biurach i miejscach pracy przyszłości, pozyskiwaniu i obsłudze klienta premium, o narzędziach marketingowych dla biur architektonicznych. Swoimi doświadczeniami podzielili się m.in. Sotyrys Pantopulos, Jakub Majewski i Łukasz Pastuszka, Alina Badora, Yassen Hristov, Monika Bronikowska czy Kamil Kosior.

Nowością na scenie głównej były zagadnienia rynku kontraktowego, o których opowiadał m.in. Frank Wicht oraz całodniowy blok poświęcony tematyce home stagingu. Goście i uczestnicy wydarzenia mieli możliwość słuchania wszystkich wystąpień siedząc w wygodnych meblach zaaranżowanych przed sceną główną,  na co dzień dostępnych w Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka.


W tym roku po raz pierwszy zadbano także o nieobecnych. W archiDESK STUDIO odbyły się liczne wywiady z przedstawicielami marek i prezentacje nowości produktowych, które były transmitowane na archidesk.pl i nadal architekci zarejestrowani w platformie mogą je obejrzeć!
Strefa warsztatów z oprogramowania zgromadziła w tym roku blisko 420 architektów i projektantów! Uczestnicy szkoleń mieli możliwość udziału w warsztatach SketchUp+Vray, pCon.PLANNER czy Archicad. W ramach wydarzenia mieściło się także studio fotograficzne, w którym fotografowie i styliści każdego dnia tworzyli sesje reklamowe, a architekci mogli zrealizować zdjęcia wizerunkowe.


Tegoroczna strefa archiCAFE została powiększona o nowe inicjatywy. Oprócz (tradycyjnie) pysznych drinków kawowych od marki Jura, dzięki współpracy z firmami Hansgrohe, Bora,  Vestfrost i Röben Polska, uczestnicy archiDAY mogli delektować się specjałami serwowanymi przez mistrza kuchni Tomasza Gąsiorka, wysłuchać inspirujących prelekcji z cyklu “Architekt w podróży”, a  dzięki Casio Music Polska mogli posłuchać fortepianowych aranżacji popularnych utworów na żywo.