4Design Days w Katowicach | Dekorian Home
logo dekorianhome
WYDARZENIA | 2019-01-21

4Design Days w Katowicach

24-27 stycznia 2019 r., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku 
w Katowicach, odbędzie się IV edycja 4 Design Days – największego w tej części Europy wydarzenia rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa.
Udostępnij

Przez cztery dni ikony światowego i polskiego designu, najwięksi architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy będą dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie.

W ramach tegorocznej imprezy ze swoimi wykładami wystąpi zacne grono prelegentów a także zaproszeni goście specjalni, m.in.: Ivan Blasi - koordynator nagrody Mies van der Rohe Awards, architekci Robert Konieczny, Przemo Łukasik, Magdalena Beczak i Maria Saloni-Sadowska, a także projektant Oskar Zięta.

W ramach 4 DD zostanie rozstrzygnietych kilka ważnych konkursów, np. Property Design Awards. To już IV edycja tego wydarzenia, podczas którego zostaną przedstawione  unikalne inwestycje, obiekty o wyjątkowej architekturze i przestrzenie pełne inspirującego designu. Plebiscyt wyłoni najlepsze projekty oraz przestrzenie komercyjne i publiczne w Polsce, które ocenią jury i czytelnicy portali PropertyDesign.pl i PropertyNews.pl. Podczas uroczystej Gali w trakcie 4 Design Days – 24 stycznia 2019 r. Zostaną też wyłonieni zwycięzcy konkursu DESIGN-it-UP – PROJEKT NA STARCIE, który skierowany jest do twórców innowacyjnych rozwiązań i technologii pomagającym architektom, designerom, a także firmom działającym w branży wyposażenia wnętrz w tworzeniu nawet najbardziej odważnych koncepcji, usprawniają i optymalizują proces ich przygotowania i realizacji, zapewniają pracę w większym komforcie i mniejszym stresie. W czasie trwania 4DD na antresoli Spodka będzie można obejrzeć wiele interesujących wystaw przygotowanych głównie przez wydziały uczelni kształcących przyszłych architektów i projektantów. Jedną z nich jest wystawa Stopnie Designu zorganizowana przez wydział Ceramiki i Szkła - jedyny kierunek w Polsce kształtujący studentów w zakresie wzornictwa ceramiki i szkła. Punktem wyjścia artystycznych kreacji będzie odniesienie do tradycji rzemieślniczych, które twórczo wykorzystane stanowią podwaliny nowoczesnego projektowania. Jednym słowem zapraszamy do Katowic. Będzie się działo!