Zygzak celebryta | Dekorian Home
TRENDY | 2019-05-10

Zygzak celebryta

Jego nazwa pochodzi najprawdopodobniej od francuskiego słowa chevre, oznaczającego kozę. Autorowi wzór skojarzył się zapewne ze śladem, jaki zwierzę zostawia swoimi raciczkami na ziemi.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Chevron to coś znacznie więcej niż popularny motyw układanej na podłogach klepki czy paneli. Chevron może poszczycić się niebagatelną tradycją. Potencjał dekoracyjny jodełki dostrzeżono już tysiące lat temu. Wzór znaleziono na elementach ceramicznych i rysunkach jaskiniowych, których powstanie datuje się już nawet na 1800 rok p.n.e. Na swoich tarczach symbol V nosili starożytni Spartanie, dziś mają go na mundurach żołnierze wojsk amerykańskich czy brytyjskich. Chcąc wnieść do wnętrz powiew wyrafinowania i elegancji, w XVI wieku francuscy królowie i arystokraci dekorowali nim własne wnętrza. Do dziś wzór chevron zobaczymy, zwiedzając słynne zamki nad Loarą. W XVIII wieku był popularnym motywem tkanin obiciowych.


Współczesny boom na zygzak w designie przyszedł w latach 70. XX wieku. To właśnie wtedy na motyw swojej kolekcji ubrań wybrali go Ottavio i Rosita Missoni. Wraz z ogromną popularnością samych ubrań, oddanych wielbicieli zyskał też sam zygzak. Szybko wszedł do świata wnętrz, gdzie uległy mu wszystkie elementy wystroju. Nie miał ograniczeń. Świetnie odnalazł się na ścianach, podłogach, meblach i dodatkach. Stał się uniwersalnym motywem, z łatwością opierającym się zmieniającym trendom.

NA PARKIECIE
Jodełka jest ponadczasowa. Możemy zastosować ją w salonie, kuchni czy łazience. Ma wiele twarzy, potrafi wnieść do wnętrz powiew lekkiej, niewymuszonej elegancji. Odnajduje się w nowoczesnych, ale też bardziej tradycyjnych wnętrzach, świetnie wygląda w każdym kolorze i rozmiarze. Na ścianach jest doskonałą alternatywą dla jednostajnego koloru czy bardziej tradycyjnych pasów. Tapeta w drobną jodełkę będzie idealnym tłem dla mebli, ta grubsza, o bardziej intensywnych wzorach będzie pierwszoplanową ozdobą wnętrza. Jodełka, także na podłogach, dostosowała się do nowoczesnych czasów. Odnajdzie się nawet w najbardziej nowoczesnych przestrzeniach, a w klasycznych wnętrzach wydobędzie ich elegancki charakter. Wybierzmy drewno marzeń z szerokiej oferty Nobifloor i na podłodze ułóżmy wymarzoną, cieńszą lub grubszą jodełkę. W towarzystwie modnej kolorystyki i najnowszego wzornictwa chevron szybko zjedna sobie serca właścicieli domu i gości.

Czas generowania strony: -1679407832,73s