Wnętrza z Kraju Kwitnącej Wiśni | Dekorian Home
TRENDY | 2018-10-22

Wnętrza z Kraju Kwitnącej Wiśni

Daleki Wschód pociąga niepowtarzalnym designem. Aby uzyskać piękno orientalnego stylu należy postawić na minimalizm, funkcjonalność i prostotę. Idealne okażą się tu azjatyckie motywy, kwiatowe akcenty oraz naturalne materiały. Tak zaaranżowana przestrzeń będzie sprzyjać nie tylko osiągnięciu wewnętrznej harmonii, jasności umysłu i pogody ducha, ale pozwoli odpocząć od zabieganej codzienności.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter


Okiem architekta
Patrycja Semeniuk
Semeniuk Interior Design


Styl azjatycki określa się jako naturalną potrzebę człowieka w dążeniu do harmonii oraz porządku wyrażonym zamiłowaniem do naturalnego piękna. Azjatyckie aranżacje, genialne w swojej prostocie i idealnie dobranej kolorystyce, robią wrażenie.

To co charakterystyczne dla tych minimalistycznych wnętrz, to przemyślany układ pomieszczeń oraz rozplanowanie przestrzeni, ponieważ najczęściej są to małe „do bólu” , funkcjonalne wnętrza. 

Wiele japońskich domów nie rozdziela pokojów, jak na przykład salon czy pokój telewizyjny. 

Tu w dzień pokój staje się pokojem dziennym, a na noc sypialnią.

Wyraża się to w zabudowanych szafami ścianach, gdzie przechowywane są m.in. futony (kołdry).  

Proste formy mebli, ich niewielki rozmiar oraz funkcjonalność przedmiotów, stoją ramię w ramię z filozofią życia, prostego i bliskiego naturze. 

W centralnej części mieszkania znajdujemy najczęściej ozdobny element w formie dekoracji ściennej lub niedużego mebla, który przekazywany jest w rodzinie z pokolenia na pokolenie.

Drewniana lub wyłożona specjalnymi płytkami w kolorze szarego kamienia podłoga, jest podstawą w  aranżacjach azjatyckich, a zamiast ścian najczęściej widzimy parawany z nieprzejrzystego papieru, co nadaje tym wnętrzom naturalnej surowości.

Zawsze należy pamiętać o akcentach roślinnych, którymi w zależności od regionu są drzewka bonsai w Kraju Kwitnącej Wiśni lub ważne w Państwie Środka elementy bambusowe, a także motywy florystyczne na jednej ze ścian.

To styl dla osób ceniących sobie otwartą, niezakłóconą przestrzeń, gdzie priorytetem jest równowaga i spokój ducha. 


http://www.patrycjasemeniuk.pl/

Kojąca moc natury

Drewno bambusowe połączone z surowym kamieniem, plecione trawy oraz kwiat wiśni, jedwabne materiały w kolorach ziemi – wszystko to stanowi kwintesencję azjatyckiego stylu. Elementy te można z łatwością wprowadzić do wnętrza, np. w postaci tapet. Idealnym rozwiązaniem okaże się tu Sushi Line z kolekcji Glamora Essence czyli designerska, japońska wersja modnego obecnie stylu urban jungle. Z kolei China Crane z kolekcji Glamora An Illustrated Life to grafika ścienna z parawanem - bardzo popularnym motywem w krajach Dalekiego Wschodu. Bezkonkurencyjna Zen z kolekcji Glamora Orient przedstawia otwarte okno, przez które wpada blask słońca/księżyca, a do środka zagląda gałązka kwitnącej wiśni. Cudowne propozycje marki Glamora nadadzą każdej przestrzeni orientalnego charakteru.

Rozproszone światło

Do zbalansowania wystroju azjatyckich wnętrz warto wykorzystać bambusowe żaluzje czy jedwabne zasłony. Styl orientalny charakteryzuje wyjątkowe umiłowanie naturalnego światła, dlatego design lamp powinien być subtelny i delikatny. Doskonale sprawdzi się tu kolekcja lamp IN – EI od Artemide, która została wykonana z odnawialnych materiałów przy wykorzystaniu zaawansowanej technologii modelowania 3D. Z kolei ciepły strumień światła Yanzi od Artemide doda każdemu wnętrzu przytulnego charakteru.

Zmysłowy klimat

Azjatyckie wnętrza są niezwykle intrygujące, a wszystko za sprawą różnorodnych tkanin, dekoracyjnych ornamentów oraz złoceń. Olbrzymią rolę odgrywają tu kolory, które odpowiednio dobrane, pozytywnie wpływają na samopoczucie. Obok naturalnych barw ziemi warto wykorzystać biel lub czerń. Doskonale sprawdzi się też jeden mocniejszy akcent: czerwony symbolizuje życie, purpurowy ma właściwości pobudzające, zaś żółty to synonim władzy, mocy i bogactwa. Jeśli ściana ma zostać pomalowana wyrazistymi i intensywnymi odcieniami z pomocą przychodzi niezastąpiona marka Para Paints, która w swojej ofercie posiada bardzo szeroką gamę kolorystyczną. Ponadto farby są zmywalne, odporne na szorowanie, na długo zachowują swój piękny wygląd.

Azjatyckie aranżacje doskonale łączą prostotę z elegancją. Rekomendowane tym, którzy cenią sobie otwartą, niezakłóconą przestrzeń, a równowaga i harmonia to priorytet. 

Czas generowania strony: -1716824426,54s