Witamy w „Magentaverse” - kolor na rok 2023 według Instytutu Pantone | Dekorian Home
TRENDY | 2022-12-15

Witamy w „Magentaverse” - kolor na rok 2023 według Instytutu Pantone

Choć wiele marek wybiera swój kolor roku, to Instytut Kolorów Pantone jest tym najbardziej wpływowym i trendotwórczym. Kilka dni temu poznaliśmy ich pomysł na rok 2023 – będzie to wyrazisty i bezkompromisowy kolor Magenta, a dokładniej Viva Magenta 18-1750.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Co to jest Viva Magenta?

Kolor roku Pantone, Viva Magenta 18-1750, wibruje energią i wigorem. To odcień zakorzeniony w naturze, wywodzący się z rodziny czerwieni i wyrażający nowy sygnał siły. Viva Magenta jest odważnym i nieustraszonym, pulsującym kolorem, którego żywiołowość promuje radosne i optymistyczne świętowanie, pisząc nową narrację.

Tegoroczny kolor roku jest potężny i wzmacniający. To nowa animowana czerwień, która emanuje czystą radością, zachęca do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń, elektryzujący i bezgraniczny odcień, który manifestuje się jako wyróżniająca się deklaracja. PANTONE 18-1750 Viva Magenta wita wszystkich z taką samą werwą do życia i buntowniczego ducha. Jest to kolor odważny, pełen dowcipu i obejmujący wszystko.

W dobie technologii staramy się czerpać inspirację z natury i tego, co prawdziwe. PANTONE 18-1750 Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwonych i jest inspirowany czerwienią koszenili, jednego z najcenniejszych barwników należących do rodziny barwników naturalnych, a także jednego z najsilniejszych i najjaśniejszych znanych na świecie.

Zakorzeniony w pierwotnym, PANTONE 18-1750 Viva Magenta ponownie łączy nas z pierwotną materią. Przywołując siły natury, PANTONE 18-1750 Viva Magenta pobudza naszego ducha, pomagając nam budować naszą wewnętrzną siłę

Leatrice Eiseman
Dyrektor Wykonawczy Instytutu Kolorów Pantone

Źródło: pantone.com

Czas generowania strony: -1680302372,18s