Wiosna, ach to ty! | Dekorian Home
TRENDY | 2017-10-18

Wiosna, ach to ty!

Wiosna coraz śmielej puka do naszych okien i drzwi, a wraz z nią budzi się do życia natura. Rozświergotane ptaki, kolorowe motyle, pąki kwiatów to nie tylko niepodważalne dowody na nadejście ciepłych, pogodnych dni - to także świetne źródło wnętrzarskich inspiracji.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

tapeta motyle butterfly house jim thompson

Fot. Istny raj! Tapeta w motyle - Butterfly House / Jim Thompson.

 

Kwiatowe wzory, wizerunki owadów czy ptaków, sprawią, że przeniesiemy do naszych wnętrz trochę energetycznej aury i nadamy im kolorów. Projektanci eksplodują pomysłami, zachwycając nas tapetami, tekstyliami, meblami, oświetleniem, czy dekoracjami inspirowanymi budzącą się z zimowego letargu przyrodą. 

 

designerska lampa klatka dla ptakow swan

Fot. Designerska lampa - klatka dla ptaków Swan.

 

lampa insekt

Fot. Industrialna lampka - insekt.

 

Wszystkim, którzy mają ochotę na subtelną metamorfozę, proponujemy inwestycję w dodatki: poduszki, pościel lub designerski gadżet. Prawdziwym hitem są naczynia, grafiki, czy mosiężne figurki przedstawiające żuka. Jeśli mamy ochotę na większą zmianę, efektownym, ale nadal niewymagającym całkowitej rewolucji sposobem, będzie postawienie na  ciekawy mebel. 

 

posciel motyle las i niebo 2

Fot. Pościel w motyle - Las i niebo.

 

posciel ptaki las i niebo

Fot. Pościel w ptaki Las i niebo.

 

poduszka christian lacroix 2

Fot. Modne monstery na poduszce od Christiana Lacroixa.

 

uk broste copenhagen hagerdornhagen

Fot. Hagerdornhagen. 

 

fotel antibodi moroso

Fot. Fotel niczym kwiat - Antibodi / Moroso.

 

Oryginalna tapeta w motyle czy wizerunki ptaków to propozycja dla tych, którym zależy na spektakularnym efekcie. Musimy jednak pamiętać, że duże, wyraziste wzory nie lubią konkurencji. Dobierzmy więc do nich stonowaną paletę barw. Proste wzornictwo również będzie naszym sprzymierzeńcem. Jeśli zdecydujemy się na zaproszenie wiosny do naszego mieszkania, przemyślmy jednak dobrze wybór grafiki, którą ozdobimy ścianę sypialni czy salonu. Motyle, ptaki muszą na nich wyglądać, jakby były wyjęte z atlasu przyrodniczego, czyli bardzo realistycznie. 

 

grafika wielkoformatowa korean blossom glamora

Fot. Grafika wielkoformatowa Korean Bloosom / Glamora.

 

grafika wielkoformatowa kwiaty kusa ambient glamora

Fot. Grafika wielkoformatowa Kusa Ambient / Glamora.

 

tapeta wiosenne motywy amazilia harlequin

Fot. Iście wiosenne tapety z kolekcji Amazilia / Harlequin.

 

tapeta w kwiaty magnolia cole and son

Fot. Tapeta w kwiaty magnolii - Cole & Son.

 

tapeta w kwiaty clematis blue sandudd

Fot. Clematis Blue - efektowne wzornictwo Sanddud.

 

tapeta ptaki tropical birds cole and son

Fot. Tropical Birds - rysunkowe wzory marki Cole & Son.

 

tapeta ptaki hummingbirds cole and son

Fot. Wzór tapety Hummingbird - Cole & Son.

 

W tym sezonie wszystkie inspiracje łączy jedno - przyroda. Kolorami roku 2017 Pantone są greenery: nasycona, energetyzująca zieleń. Warto więc - jako ukoronowanie wiosennej stylizacji - dodać choćby kroplę tej soczystej barwy w postaci żywych, roślinnych akcentów. 

 

stolik reaktor swallow tail

Fot. Stolik Reaktor - Swallow Tail.

 


OKIEM ARCHITEKTA

Dorota Grzybczak-Woźniak / Decorrador

 

dorota grzybczak wozniak decorradorMotywy roślinne, ptasie, owadzie w dekoracji wnętrz to bardzo mocny trend. Fauna i flora pojawia się w wielu odsłonach - każdy może znaleźć coś w swoim stylu i odmienić swoje wnętrza na wiosnę. Prostym, lecz efektownym sposobem na szybką metamorfozę, zwłaszcza przestrzeni o stonowanej kolorystyce, będzie zmiana  tekstyliów, ceramiki, dekoracji ściennych. Niech na zasłonach czy poduchach przysiądą motyle, ptaki, rozkwitną kwiaty. Mogą wybuchać feerią barw lub zachwycać pastelową delikatnością. Równie dobrze sprawdzą się graficzne ryciny owadów i roślin, świetnie pasujące do stylu skandynawskiego, czy malarskie interpretacje przyrodniczych tematów.  Ważne, aby przy ich wyborze zachować stylistyczną spójność, wybrać motyw przewodni, utrzymać paletę kolorystyczną i proporcje. 

 Natomiast dla znudzonych wszechobecną bielą i szarością, dla tych którzy pragną na stałe wprowadzić naturę do swoich wnętrz i na co dzień odczuwać radość z obcowania z przyrodą i sztuką w jednym - świat tapet otwiera niezwykłe możliwości:  od delikatnych wzorów po rajskie ptaki, fruwające ważki, kwitnące łąki, tajemnicze ogrody, oszałamiające dżungle, rośliny w rozmiarach XXL. 

 Szukając inspiracji warto sięgnąć do propozycji firmy Harlequin seria Amazilia, a w niej do wyboru: kolibry, pióra, motyle; warto też zwrócić uwagę na niezwykłą kolekcję  Matthew Williamson dla Osborne&Little, m.in. serię Dragonfly Dance czy też  Jungle Beat; na tajemniczą  Amazonia oraz Folia Light firmy Witch&Watchman a także na niezawodne wielkoformatowe grafiki GLAMORA  np. seria PAYSAGE Equatorial Jungle , Boscage czy też Exotic. W jakiejkolwiek formie i  stylu - wpuśćmy naturę do środka. Warto.


Czas generowania strony: -1680298520,27s