W blasku | Dekorian Home
TRENDY | 2017-10-19

W blasku

Lampy stojące to idealne i ostateczne dopełnienie wystroju każdego wnętrza. Ich rodzaj i rozmieszczenie warto jednak planować z uwagą. Odpowiednio dobrane pozwoli nie tylko zbudować wyjątkową atmosferę, ale ułatwi życie mieszkańcom.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Wykańczając dom czy mieszkanie, oświetlenie stojące zostawiamy często na sam koniec. Nie poświęcamy mu zbyt wiele uwagi, stawiając lampy chaotycznie w przestrzeniach pomiędzy meblami. Tymczasem odpowiednio dobrane lampy stojące dopełniają klimat całego pomieszczenia, stają się jego ozdobą i najlepszym pomocnikiem domowników. Idealnie łączą funkcjonalność z niebagatelnym designem. Wiele ciekawych modeli takich lamp możemy znaleźć w ofercie oświetleniowej Dekoluce, stworzonej przez sieć salonów Dekorian. Przyjrzyjmy się im bliżej. 

 

marset lampa stojaca kolaz 1

Fot. Lampa Funiculi została zaprojektowana w 1979 roku. Reedycja marki Marset.

 

cleoni porcjon dekorian lampa

Fot. Lampka Porcjon marki Cleoni.

 

PEŁNE ZALET

Mniejsze lub większe, kolorowe czy jednostajne lampy stojące mają zalety, które wzbogacą każde pomieszczenie. Na większych powierzchniach pomagają wydzielić mniejsze strefy dla domowników: kącik do czytania, miejsce dla dzieci czy oglądania telewizji. Precyzyjnie ukierunkowane oświetlenie pomoże nam wykonywać różne domowe czynności. Mobilność lamp pozwala nam bez trudu przenieść je z jednego miejsca w drugie i doświetlić przestrzeń zgodnie z potrzebą. Nie wymagają zapalenia oświetlenia głównego, co przekłada się na oszczędności w rachunkach za prąd. Ich mniej intensywne światło pozwala zrelaksować się po całym dniu pracy spędzonym w świetle biurowym. Dlatego pamiętajmy, że lampy stojące tworzą wyjątkowy klimat, który pozwoli na dopełnienie wystroju każdego wnętrza.

 

marset lampa stojaca kolaz 3

Fot. Lampy Nolite i Ginger XXL marki Marset.

 

cleoni loreto dekorian lampa industrialna stojaca

Fot. Industrialna lampa Cleoni.

 

cleoni def dekorian lampa industrialna

Fot. Lampa Def - prosty i funkcjonalny design od Cleoni.

 

marset lampa stojaca kolaz 2

Fot. Lampa Theia i lampa Tam Tam - Marset.

 

DOBRZE DOBRANE

To jak powinny być ustawione lampy stojące zależy od funkcji, jaką mają spełniać. Wysokie modele ze światłem skierowanym w dół dobrze odnajdą się przy fotelach, gdzie będziemy mogli zasiąść razem z ulubioną książką. Za telewizorem ustawmy tą niższą, delikatnie rozpraszającą światło. Lampy kierujące rozproszone światło ku górze spełnią bardziej funkcję dekoracyjną. Modele z transparentnymi kloszami, rozpraszającymi światło powiększą optycznie małe pomieszczenia, te skierowane na sufit je podwyższą. Nie bójmy się lamp o odważnym designie. Lampy stojące doczekały się zasłużonej uwagi producentów i dzisiaj mogą pochwalić się niebagatelnym, zróżnicowanym wzornictwem. Możemy z powodzeniem zaszaleć z wyrafinowanymi, kolorowymi modelami lub zachować pełen minimalizm. Postawmy na sprawdzone na świecie modele. Wybierzmy sprawdzone marki, które zjednują sobie zwolenników na całym świecie. Kolorowe, przypominające nowoczesne rzeźby lampy Cleoni wniosą do wnętrz odrobinę uśmiechu. Modele sygnowane Mathias Hahn dopełnią ciepłe, rodzinne wnętrza. Lampy Artemide pozwolą nam wnieść do domu nie tylko perfekcyjną funkcjonalność, ale także design, który współgra praktycznie z każdą stylistyką. Wzory marki Marset zapewnią naszym wnętrzom wyjątkową i niepowtarzalną na skalę światową indywidualność.

 Więcej o trendach oświetleniowych przeczytacie w naszym artykule.

 

marset cala pleat box dekorian

Fot. Lampa na drewnianym stelażu - Cala od Marset.

 

marset maranga dekorian

Fot. Maranga - Marset.

Czas generowania strony: -1716824548,75s