| Dekorian Home
TRENDY | 2020-10-22

Tekstylia na topie

W okresie jesienno – zimowym zależy nam na stworzeniu w naszym domu bezpiecznej i przytulnej przystani, w której możemy schronić się przed nieprzyjemną deszczową lub mroźną aurą panującą na zewnątrz. Trendy wnętrzarskie tego okresu sięgają do szczęśliwych i spokojnych czasów spędzonych u babci. Stąd nawet nazwa „Granny chic”, która odnosi się do przestrzeni pełnych naturalnych odcieni, materiałów, wzorzystych i komfortowych tkanin, kwiatowych motywów, wygodnych mebli pełnych poduszek i narzut. W takim otoczeniu każdego wieczoru możemy świętować radość z przebywania w domu.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Hafty i surowe sploty

Sztuka haftu istnieje od dziesięcioleci, ale rok 2020 przynosi silny powrót do tej tradycyjnej techniki, uwielbianej przez nasze babcie. Jest to również ukłon dla rękodzieła zanikającego na rzecz dekoracji prosto z taśmy produkcyjnej. Wykorzystać można modne tkaniny: len, aksamit, wełnę. Ważne, aby było jak najbardziej naturalnie i swojsko z wyraźnymi osnówkami i niedoskonałościami. Tak przygotowane ozdoby nie muszą trafiać do szuflady, a dumnie prezentować się na ścianach czy innych elementach wystroju. Przez ostatnie lata rzemiosło to stało się również techniką artystyczną, a świat designu coraz mocniej korzysta z dzieł sztuki tworzonych przez prawdziwych artystów.

Dzikie kwiaty

Kwiatowe wzory stają się coraz bardziej wyraziste i mocno zakorzeniły się w obecnych trendach tekstylnych. Wykorzystywane są w materiałach użytych do obicia mebli, poduszek, stworzenia zasłon, rolet czy nawet tapet. Wszędzie tam, gdzie mają możliwość wpłynąć na nastrojowy charakter otoczenia, które od razu wydaje się żywsze i wypełnione pozytywną energią. Kwieciste wzory mogą również znacznie wzmocnić wizualną objętość wnętrz. Znakomicie sprawdza się to w przypadku tapet i niedużych pomieszczeń, takich jak toaletka czy garderoba.

Abstrakcyjne motywy i gra wzorami

Wyraźnym trendem, który nie ominął obecnego sezonu, są kontrastujące, abstrakcyjne wzory. Różnorodne rysunki, figury geometryczne, tradycyjne ornamenty – wszystko to na pierwszy rzut oka gryzie się ze sobą, jednak dobrze zestawione potrafi zbudować niesamowity klimat przytulności, ale też optymizmu i żywych emocji.

Naturalne materiały i odcienie

Ten popularny trend jest odzwierciedleniem naszego pragnienia duchowego połączenia z naturą oraz dążeniom do osiągnięcia dobrego samopoczucia. Kolory i faktury mają rzemieślniczy charakter, a na pierwszy plan wysuwają się ciepłe odcienie. Modna paleta kolorów obejmuje złoty beż, zieleń mchu, delikatną oliwkę i ziemistą pomarańczę. Ponadto, przyjemne w dotyku tkaniny zapewniają wygodę i komfort użytkowania. Warto postawić na len, wysokiej jakości bawełnę i wełnę. Liczy się ich jakość, jednak powierzchnie i tektury nie muszą być idealnie dopracowane – mile widziane są ich małe niedoskonałości i wady.

Odrobina luksusu

Poza naturalnymi materiałami tkanina powinna być przyjemna w dotyku i mieć aksamitną teksturę, najlepiej w odcieniach granatu, szmaragdu, złota czy wina. Tkaniny takie dobrze jest łączyć z surowym drewnem lub masywnymi meblami vintage. Przyjemne w dotyku powierzchnie oraz głębokie odcienie kolorystyczne stworzą cudownie ciepłe i uwodzicielskie wnętrza. Najbardziej popularne są bogate, pluszowe aksamity w jednolitych kolorach.

Czas generowania strony: -1680299866,52s