| Dekorian Home
TRENDY | 2019-12-12

Święta w kolorze

Czerwień i zieleń od zawsze uznawane są za dwa najbardziej klasyczne kolory, bez których ciężko wyobrazić sobie święta. Istnieje jednak wiele innych pięknych barw doskonale wpisujących się w ten wyjątkowy okres. Z racji, że Ilość pomysłów może przytłaczać przygotowaliśmy zestawienie kilku inspirujących motywów. Mieszajmy je i komponujmy wedle własnego uznania, a nasze wnętrza na pewno będą bajkowe i pełne blasku!
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Mroźna biel

Najbardziej wszechobecny i ponadczasowy kolor. Wynika to z jego delikatności i możliwości kontrastowego zestawienia ze świątecznymi tonami ciepła i radości. Połączony ze szklanymi ozdobami i mnóstwem bajkowych świateł dodaje wyjątkowego klimatu. Może przybierać różne formy - od wypełnionych perłami bombek, przez gwiazdy i śnieżynki w oknach, po eleganckie świąteczne serwetki na stole.


Kraina lodu
Błękit nadaje wnętrzom podobnego charakteru jak biel, ale ponieważ ma w sobie ciekawą głębię - najlepiej sprawdzi się w połączeniu z eleganckimi i kobiecymi pudrowo – różowymi dodatkami. Ozdoby świąteczne w tym kolorze warto zestawić z drewnem o matowym wykończeniu, natomiast należy unikać łączenia ich z jasnym srebrem.


Ciepłe kolory ziemi
Święta w kolorze oliwkowej zieleni, w odcieniu kawy z mlekiem, ochry czy rdzawej czerwieni to doskonała alternatywa dla wszystkich znudzonych tradycyjnymi motywami. Naturalne barwy pozwalają na uzyskanie niekonwencjonalnego efektu i doskonale pasują do świątecznego drzewka, sosnowych szyszek czy gałązek mosiężnej jemioły. Kilka złotych dekoracji doda całości uroku i elegancji.


Majestatyczne złoto
Uwielbiane ze względu na związek z przepychem, dostojnością i bogactwem. Kolor ten idealnie podkreśla wyjątkowość świąt oraz ich uroczystą oprawę. Pięknie błyszczy na tle dodatków z poprzedniej epoki, tradycyjnych mebli, rustykalnej stylistyki i klasycznych ozdób.


Magiczny turkus
Nowoczesna opcja kolorystyczna w świątecznej aranżacji. Turkus jest bardziej subtelny niż szmaragdowa zieleń, pięknie łączy się ze srebrem, złotem lub brązem. Prezentuje się oszałamiająco w zestawieniu z iskrzącymi się i błyszczącymi dekoracjami. Najlepiej wygląda na choince utrzymanej w chłodnej, zimowej stylistyce.


Srebrna noc
Srebro to kolor, którego w świątecznych aranżacjach nie trzeba zestawiać z żadną inną barwą. Mimo, że pięknie uzupełniłby wiele odcieni, takich jak granatowy, zielony czy złoty to będąc głównym i jedynym motywem w zupełności wystarczy, gdyż kreuje wyjątkowo magiczny obraz.


Szkarłat i fiolet
Ciemniejsze kolory tworzą bardzo elegancki efekt. Z takimi barwami najlepiej łączyć nieco jaśniejsze tony, a także neutralne barwy, jak beż czy jasny brąz. Doskonały duet z fioletowymi bombkami z aksamitu i szkła stworzą dekoracje z metalu. Nie ma nic bardziej eleganckiego niż satynowa miękkość weluru i błysk polerowanego szkła w jednej aranżacji!

Zdjęcia: https://bit.ly/2RM1MaG

Czas generowania strony: -1708547509,83s