Święta, święta, święta… | Dekorian Home
TRENDY | 2018-11-30

Święta, święta, święta…

W wigilię nie powinno zabraknąć prezentów pod choinką. Dlatego już dużo wcześniej każdy wpada w szał przedświątecznych zakupów. Pomiędzy porządkami, pieczeniem ciast i kupowaniem choinki warto też znaleźć chwilę na świąteczną aranżację domu. Im piękniej będzie udekorowany, tym lepiej poczujemy magię tych niezwykłych dni.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Ubieranie choinki to jedna z ulubionych czynności nie tylko małych, ale i dużych lokatorów domu. Świąteczne drzewko według tradycji powinno być strojone w wigilijny poranek. Jednak większość z nas nie może już się doczekać kiedy poczuje zapach zielonego drzewka i wyjmuje dekoracje dużo, dużo wcześniej. Jak powinna wyglądać pięknie przystrojona choinka? Nie ma jednej recepty. To kwestia gustu. Dla jednych święta bez bogato przystrojonego drzewka, nie istnieją. Bombki skrzące się brokatem i feerią barw zadowolą pewnie zwolenników klasyki. Inni, którzy bardziej cenią sobie ekologiczne rozwiązania, zamiast tradycyjnych bombek wieszają orzechy, ażurowe wycinanki z papieru, szyszki, piórka, albo po prostu same światełka. Nie wszyscy maja jednak miejsce w domu na postawienie sporego drzewka. Jest na to rada. Efektownie będą wyglądały małe świerczki ustawione jak kto lubi: w równym rzędzie, albo zebrane razem tak, żeby stworzyły gęsty zielony las. Można je wstawić do większej donicy lub każdą z osobna owinąć szarym papierem. Do tego złota wstążka i gotowe. Niepowtarzalny zapach igliwia rozniesie się po całym domu. Są i tacy, którzy zamiast tradycyjnego drzewka wybierają przystrojone gałązki. Może nie pachną i to prawda, że są zaledwie namiastką prawdziwego drzewa, ale za to jaką uroczą! I mają swoje zalety: można je szybko i niewielkim kosztem przygotować: wstawiając po prostu kilka gałęzi do wazonu. W wielu krajach niezastąpionym elementem dekoracyjnym są też gałązki jemioły. Symbolizują dostatek dla tych, którzy marzą o finansowej stabilizacji oraz zwiastują miłość tym, którzy chętnie całują się pod jemiołą zawieszoną nad ich głowami. Warto podtrzymać tę piękną tradycję i udekorować jemiołą dom. Pęk zielonych gałązek przewiązany ładną wstążką w zupełności wystarczy. Ci, którzy od gotowych dekoracji choinkowych wolą nieszablonowe i pomysłowe, powinni sami zabawić się i spróbować stworzyć nietypowe ozdoby świąteczne. Taka samodzielnie wykonana dekoracja może być fantastycznym i wzruszającym upominkiem dla bliskich osób.

A więc do dzieła! Magiczny świąteczny czas zbliża się wielkimi krokami. Nie zostawiajmy dekoracji domu na ostatnią chwilę. I przede wszystkim potraktujmy ją jak dobrą zabawę!


Czas generowania strony: -1680303331,66s