Styl nowojorski | Dekorian Home
TRENDY | 2017-10-18

Styl nowojorski

Jeszcze do niedawna był mało popularny i niedoceniany w Polsce. W ostatnim jednak czasie, styl nowojorski klasyczny coraz śmielej podbija polski rynek wnętrzarski.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Te wnętrza nigdy się nie nudzą, a upływ czasu sprawia, że szlachetnieją. Na czym polega tajemnica ich fenomenu? Wnętrza w stylu nowojorskim to synonim klasy i ponadczasowości, niewymuszonej elegancji. Dzięki eklektycznemu charakterowi, pozwalają na wykorzystanie antyków, czy nowoczesnych elementów. To styl dla świadomych odbiorców, kochających eleganckie, lecz przytulne miejsca z imponującymi aranżacjami, dopracowanymi w każdym szczególe.

 

salon styl amerykanski mint grey 5

Fot. Styl Hampton to synonim elegancji. Mint Grey.

 

farba book worm para paints sypialnia

Fot. Wnętrze w odcieniu Book Worm z palety Para Paints.

 

kuchnia styl amerykanski pinterest 3

Fot. Kuchnia w nowojorskim stylu / Pinterest.

 

lazienka styl amerykanski pinterest

Fot. Świetlista łazienka - Melinda Hartwright Interiors.

 

CZAR SZCZEGÓŁÓW

Wydobywają wszystko co najlepsze we wnętrzach – proste formy, ogromną dbałość o detal. Elementy charakterystyczne dla stylu nowojorskiego to piękna stolarka drzwiowa i okienna, wysokie listwy przypodłogowe oraz bogactwo faktur i tkanin. Ważne jest również zachowanie symetrii, która wprowadza harmonię, czy uważnie zaaranżowany focal point (centralny punkt pomieszczenia), który skupia uwagę odbiorcy.

 

lustro bmb italy styl amerykanski

Fot. Lustro BMB Italy.

 

duze lustro stojace bmb italy styl amerykanski

Fot. Okrągłe, efektowne lustro z włoskiej manufaktury, modnie oparte o ścianę / BMB Italy.

 

zloty wazon mint grey 2

Fot. Złoty wazon i ornamenty / Mint Grey.

 

MEBLE I DODATKI

W stylistyce mebli króluje prosty design z zachowaniem idealnych proporcji i jakościowych tkanin. Amerykanie często łączą meble, które różnią się kolorystyką i stylem, np. klasyczną sofę z fotelami w stylu art deco. Styl nowojorski nie istnieje bez niklu – stanowi jego kwintesencję. Żaden inny rodzaj wykończenia metalu nie wygląda tak szlachetnie jak polerowany nikiel. Obowiązkowym elementem są długie, ciężkie zasłony i zastosowanie patternów we wnętrzu – chevron, morrocan czy trellis to tylko kilka z wielu typowych amerykańskich wzorów. Wnętrza te zachwycają bogactwem aranżacji – od stolików kawowych ze słynnymi coffee table books, po aranżacje konsol, regałów czy nawet blatów kuchennych. Wnętrza w stylu nowojorskim klasycznym są dość wymagające i bezkompromisowe. Poznając jednak ich tajniki, umiejętnie wykorzystując zasady, którymi się rządzi otrzymamy spektakularny efekt, który nie przestanie zachwycać, pomimo upływu czasu.

 

biblioteka kredens styl amerykanski pinterest

Fot. Kredens - Melinda Hartwright Interiors. 

 

salon styl amerykanski pinterest 2

Fot. Pinterest.

 

konsola mint grey 4

Fot. Jasne, świetliste pomieszczenia pięknie komponują się z ciemną, drewnianą podłogą / Mint Grey.

 

Czas generowania strony: -1680301789,74s