Spójne przestrzenie, które łączą design i użyteczność z grafikami Glamora w tle | Dekorian Home
TRENDY | 2022-08-18

Spójne przestrzenie, które łączą design i użyteczność z grafikami Glamora w tle

W historycznym Rzymie przestrzenie pracy znanego włoskiego holdingu mogą pochwalić się niezwykłymi realizacjami projektowymi, które płynnie łączą architekturę wnętrz z grafikami ściennymi Glamora tworząc idealną kompozycję zwiększającą komfort i wydajność pracowników.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Koncepcja stworzona przez studio projektowe Il Prisma jest genialnym wyrazem specyfikacji firmy i asortymentu oklein ściennych z kolekcji Glamora. Cristian Solito, Associate & Team Leader of Communication - Visual dla Il Prisma, opowiedział nam, jak powstał i rozwijał się projekt.
Jakie były założenia projektowe i jak rozwijałeś projekt?

Głównym celem klienta było wydobycie podwójnej tożsamości formy w nowych miejscach pracy i połączenie ich silnych korzeni z innowacyjnym, perspektywicznym podejściem. Chcieliśmy stworzyć płynne, dynamiczne przestrzenie, które wizualnie łączą się ze sobą i komunikują trzy podstawowe wartości filozofii firmy, tj. innowacyjność, internacjonalizm i zrównoważony rozwój. Wartości te najskuteczniej wyrażają się w przestrzeniach, w których spotykają się ludzie (obszary społeczne, poczekalnie, miejsca do dyskusji) jako gość jest prowadzony przez przeszłość, teraźniejszość i przyszłość firmy.

Jaką atmosferę chciałeś odtworzyć w miejscach pracy?

Chcieliśmy odtworzyć ciepłą, elegancką atmosferę dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów, takich jak drewno, oraz rozwinąć tę rozproszoną jakość światła, łącząc jasne kolory z delikatnymi dekoracyjnymi wzorami. Skupiliśmy się również na temacie dobrego samopoczucia, stosując okleiny ścienne w różnych odcieniach zieleni (na przykład wzór Mangrove) oraz elementy naturalne, takie jak rośliny.

Jak ważny był wybór grafiki?

Od razu uznaliśmy to rozwiązanie dekoracyjne za idealny wybór do podkreślenia motywów, o których wspomniałem. Wybrane kolekcje skutecznie przekazują dyskretną elegancję oraz wyraźne wyczucie tekstury i stylu, które są głównymi zasadami koncepcji. Okleina ścienna płynnie przechodzi przez różne obszary i została również zastosowana na drzwiach podtynkowych, dzięki czemu jest naprawdę centralnym punktem w każdej przestrzeni. Ściany są zalane naturalnym światłem z ogromnych szklanych powierzchni, które łączy się z naturalnymi detalami oraz ziemistymi brązami i zieleniami, tworząc poczucie spokoju oraz psychicznego i fizycznego dobrego samopoczucia.

Jakich projektów Glamora użyłeś i w jakim celu?

W biurach typu open space, które mają przeszklone ściany, aby stworzyć wspaniały wizualny przepływ, zastosowaliśmy Mangrove, Pure i Eterea w ciepłych, ziemistych odcieniach (beż i brązy), które przywodzą na myśl trawertyn i terakotę, typowe kolory Wiecznego Miasta. W przypadku stref odpoczynku i przejść wybraliśmy Matinée w delikatnych odcieniach szarości i zieleni, aby podkreślić wagę, jaką firma przywiązuje do zrównoważonego rozwoju. Meble i oprawy oświetleniowe są również w dopasowanych odcieniach. W sali konferencyjnej duży centralny drewniany stół naturalnie komponuje się z zielenią foteli i odcieniami okleiny ściennej Mangrove.

Źródło: Glamora

Zdjęcia: Glamora Copyright

Czas generowania strony: -1708490581,15s