Rdza i patyna na ścianie | Dekorian Home
TRENDY | 2022-04-07

Rdza i patyna na ścianie

Bez dwóch zdań lubimy ostatnio to, co surowe czy naturalne – szczególnie jeżeli mowa o dekoracji naszych wnętrz. Nie dziwi zatem fakt, że również naturalny efekt starzenia się metalu, w którym powstaje rdza czy patyna coraz częściej spotkać można w naszych domach, czy biurach. Żeby go osiągnąć, nie musimy jednak inwestować w kruszce i czekać, aż czas zrobi swoje. Wystarczy tynk dekoracyjny Dynamic o właśnie takim efekcie.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Rdza i patyna to produkty utleniania i korozji żelaza oraz miedzi. Są to procesy zupełnie naturalne i w większości przypadku niepożądane, ponieważ oprócz wyglądu powierzchni zmieniają także właściwości przedmiotów. Ulegają one powolnemu zniszczeniu, dlatego bardzo często zapobiega się takiej kolej rzeczy przez zabezpieczanie różnego rodzajami farbami czy środkami konserwującymi.

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie chciałby mieć w domu ściany pokrytej rdzą czy patyną. Uznawane byłoby to za daleko idący brak dbałości o własne cztery kąty. Czasy jednak uległy zmianie, a wraz z nimi postrzeganie tego zjawiska. W ewolucji, a może nawet rewolucji pomógł ogromny wzrost popularności loftowego stylu wnętrzarskiego. Pojawiły się surowe betony, naturalne kolory i przede wszystkim użycie różnego rodzaju metali. Nie wiele było zatem trzeba, aby i efekty starzenia metali również weszły do grupy hitów interior designu.

Tynki Dynamic o efekcie patyny oraz rdzy pozwalają osiągnąć niezwykle oryginalny efekt korozji czy utleniania na naszych ścianach, bez konieczności korzystania nawet z grama metalu. Nowatorska technologia daje możliwość stworzenia nietuzinkowej powierzchni dosłownie w kilka dni.Efekt zapiera dech w piersiach i całą pewnością nikt nie przejdzie obok niego obojętnie.

Rozwiązanie zaproponowane przez markę Dynamic pozwoli udekorować ściany prawie w każdym pomieszczeniu użytku domowego czy komercyjnego. Przy odpowiednim zabezpieczeniu efektów poprzez rekomendowaną żywicę rdza i patyna mogą pojawić się również w naszych łazienkach czy kuchni. Jednym zdaniem: rozwiązanie jest wyjątkowo ciekawe, resztę pozostawiamy wyobraźni architektów, projektantów oraz oczywiście samych inwestorów.

Czas generowania strony: -1680303961,37s