„Nie myśl, po prostu pstrykaj” – Lomografia inspiracją projektantów Glamora | Dekorian Home
TRENDY | 2022-04-28

„Nie myśl, po prostu pstrykaj” – Lomografia inspiracją projektantów Glamora

Podejście do fotografii dalekie od tradycyjnego. Nieplanowana migawka, zrobiona nie przez drobiazgowe studiowanie kadru czy światła, ale swobodna, spontaniczna i instynktowna, której jedynym celem jest uchwycenie chwili – to właśnie to zainspirowało projektantów nowej kolekcji grafik ściennych Glamora.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Ekspresyjne obrazy przedstawiające zniekształconą wersję rzeczywistości, uchwycone pod nietypowymi kątami i w nierealistycznych kolorach, przywołujących ponadczasowe klimaty - to Lomografia, kultowy styl stworzony w Pradze w 1992 roku, który stał się pełnoprawnym ruchem kulturowym w sztuce fotografii, podsumowywany hasłem: „Don’t think just shoot!”. Ten ruch jest inspiracją dla kilku wzorów w Kolekcji Creative Collection XII włoskiego producenta grafik ściennych Glamora.

Pionierami sztuki Lomografii byli dwaj studenci, Matthias Fiegl i Wolfgang Stranzinger, którzy natknęli się na mały aparat LOMO wyprodukowany w Petersburgu na pchlim targu w Pradze. Ten grom z jasnego nieba szybko stał się kultem wśród entuzjastów.

Wszystko dzięki wyjątkowym właściwościom obiektywu 32 mm, który załamuje źródła światła na kontrastach średnio-ciemnych, co skutkuje żywymi, nasyconymi kolorami i winietowaniem na krawędziach obrazu. Efekty tych zniekształceń są uwydatnione przez ślady przypaleń, przecieki światła i rozmycie spowodowane użyciem przestarzałych rolek filmu.

Unikalnym aspektem ujęć Lomografia jest to, że uchwycisz moment całkowitej wolności, bez martwienia się o efekt końcowy. Zgodnie z 10 złotymi zasadami motta zdjęcie można wykonać na stojąco lub leżąco, bez patrzenia przez wizjer, zbliżając się jak najbliżej fotografowanego obiektu, aby uzyskać inną perspektywę i stworzyć intymny związek z tym, co robimy. strzelają. W ten sposób obrazy z powodzeniem oddają pasję, emocje, ulotność jednej chwili. Glamora przejmuje te stylistyczne kody i reinterpretuje je, oferując intensywne wrażenia i klimaty z innej epoki.

Wszystkie grafiki ścienne Glamora dostępne są wyłącznie w salonach Dekorian Home

Źródło: glamora.it

Czas generowania strony: -1708494343,17s